komunikat prasowy

Nadodrzański Ogród Społeczny – zielone miejsce dla mieszkańców

14 Wrzesień 2015, 00:00

Inicjatywa tworzenia ogrodów społecznych, czyli zielonych miejsc integracji społecznej w przestrzeniach miejskich, wpisuje się w proces budowania zrównoważonego miasta przyjaznego mieszkańcom, w którym Fortum chce brać czynny udział.

– Wszędzie tam gdzie prowadzimy naszą działalność staramy się angażować w przedsięwzięcia mające na celu dobro lokalnych społeczności. Udział w tworzeniu Nadodrzańskiego Ogrodu Społecznego wpisuje się w tę strategię. Jesteśmy pewni, że mieszkańcy Wrocławia docenią nowe miejsce w którym będą mogli się spotykać i przyjemnie spędzać czas. Tego typu inicjatywy są bardzo istotne dla zrównoważonego rozwoju nowoczesnych miast i sąsiedzkiej integracji – mówi Daria Sulgostowska z Fortum.

Prace związane z budową ogrodu społecznego na skwerze u zbiegu ulic Paulińskiej i Rydygiera trwały od sierpnia. Na skwerze znalazły się między innymi skrzynie z zielenią, kontener do przechowywania wyposażenia i narzędzi, a także namiot ogrodowy wraz z leżakami oraz stołami. W tym miejscu wykonano również kolorowy mural. W kolejnych miesiącach w ogrodzie znajdzie się specjalnie zaprojektowana mała architektura, ławki, hamaki czy stojaki rowerowe oraz atrakcje dla dzieci. Organizatorzy planują także stworzenie zielonej ściany na elewacjach sąsiednich budynków oraz Mozaiki Nadodrza. Prace będą trwały do końca roku, a w akcję włączą się nadodrzańskie pracownie ceramiki.

Podczas oficjalnego otwarcia ogrodu organizatorzy zapewnili atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. Dzieci mogły skorzystać z warsztatów naukowych i aktywności sportowych, z kolei nieco starsi goście mogli obejrzeć przedstawienie sceniczne.

– Za cel postawiliśmy sobie stworzenie miejsca, które będzie służyło rekreacji, integracji i podejmowaniu działań społecznych o profilu ekologicznym. Planujemy dalej rozwijać nasz ogród, aby w rezultacie powstało atrakcyjne, przyjemne miejsce, gdzie wrocławianie wspólnie spędzą czas wolny – mówi Grażyna Adamczyk-Arns, Prezes spółki Wrocławska Rewitalizacja.

Fortum zapowiada, że w tym roku oprócz Wrocławia podobne inicjatywy podejmie również w Płocku oraz Częstochowie. Program budowy ogrodów społecznych w Polsce został zapoczątkowany przez Fundację Green Cross Poland.

***

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com