komunikat prasowy

Pracownicy Fortum w podczas wizyt w przedszkolach edukują o energii i bezpieczeństwie

30 Wrzesień 2015, 00:00

Pracownicy Fortum odwiedzili wybrane przedszkola we wszystkich polskich miastach, w których firma prowadzi działalność, aby opowiedzieć dzieciom skąd bierze się ciepło w kaloryferach, jak mądrze korzystać z energii oraz jak zapewnić bezpieczeństwo w przedszkolu, pracy i poza nimi.

Wyłączanie światła w pomieszczeniach, w których nie przebywamy, branie prysznica zamiast kąpieli w wannie czy płukanie zębów wodą z kubka zamiast niekontrolowanego lania wody z kranu. To proste codzienne zachowania, które w Fortum nazwaliśmy 12 złotymi zasadami i chcemy się nimi dzielić ze wszystkimi, którym nie jest obojętne oszczędzanie w trosce o ochronę środowiska naturalnego. Wybraliśmy przedszkola, bo chcemy kształtować dobre nawyki u dzieci już na początku ich edukacji  mówi Daria Sulgostowska, specjalista ds. komunikacji Fortum.

Na spotkaniach jeden z pracowników Fortum ubrany był w pełny strój ochronny, składający się z kurtki, rękawic, okularów, kasku ze słuchawkami, spodni oraz butów ze specjalną podeszwą. Podczas lekcji pracownicy firmy wykorzystywali przygotowane specjalnie na tę okazję kolorowe materiały dydaktyczne - plansze, grę edukacyjną oraz rysowanki z kredkami. Na koniec przekazali przedszkolom kamizelki odblaskowe, dzięki którym dzieci będą mogły bezpiecznie poruszać się po ulicach swojego miasta podczas wycieczek i spacerów.

– Odpowiedzialność społeczna jest jednym z głównych filarów działalności Fortum w obszarze zrównoważonego rozwoju. Czujemy się odpowiedzialni za społeczności lokalne w miejscach, gdzie nasza firma prowadzi działalność. Dlatego, odpowiadając na licznie zaproszenia do współpracy oraz prośby o wsparcie od naszych pracowników, mieszkańców i lokalnych organizacji, postanowiliśmy uruchomić program wolontariatu pracowniczego. Spotkania edukacyjne w przedszkolach pt. "Energia - jak z niej mądrze korzystać? Bezpieczeństwo - jak je zapewnić?" są pierwszym tego rodzaju projektem. Efekt przerósł nasze oczekiwania – pracownicy mówią o wielkiej satysfakcji, nauczyciele o walorach edukacyjnych, a dla dzieci jest to lekcja inna niż pozostałe – mówi Marzena Karpińska, manager ds. komunikacji wewnętrznej i zrównoważonego rozwoju w Fortum, koordynatorka programu.