komunikat prasowy

Bytom na drugim miejscu w programie Honorowy Dawca Energii Fortum!

05 Październik 2015, 00:00

Tegoroczna edycja akcji Honorowy Dawca Energii Fortum trwała od 25 kwietnia do 30 września. W tym czasie wzięło w niej udział prawie 1 700 mieszkańców Bytomia, którzy łącznie przebyli około 285 tysięcy kilometrów. Pozwoliło to na wytworzenie prawie 16 megawatogodzin energii. Taka ilość umożliwiłaby przejechanie prawie 109 tysięcy kilometrów samochodem elektrycznym lub pozwoliła żarówce LED świecić przez 173 lata! Najpopularniejszą dyscypliną wybieraną przez honorowych dawców energii z Bytomia było bieganie.

 W tegorocznej edycji programu wzięło udział łącznie prawie 6 300 osób. Mieszkańcy wszystkich miast-uczestników, przebyli ponad 980 tysięcy kilometrów i wytworzyli dzięki temu prawie 50 megawatogodzin pozytywnej energii. Oznacza to, że zebraliśmy blisko trzykrotnie więcej energii niż w zeszłym roku. Co więcej, aplikację HDEF uruchamiano średnio 634 razy dziennie. Gorąco dziękujemy wszystkim za aktywny udział w naszej inicjatywie!  mówi Daria Sulgostowska, koordynatorka akcji Honorowy Dawca Energii Fortum.

W ramach bytomskiej edycji HDEF pomoc finansowa trafi Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej, które przeciwdziała wykluczeniu osób z głębokimi dysfunkcjami psycho-ruchowymi. Środki zostaną przeznaczone na utrzymanie placówek terapeutycznych – Warsztatu Terapii Zajęciowej, Świetlicy Terapeutycznej, Klubu Integracyjnego oraz Zakładu Aktywności Zawodowej.

– Serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom Bytomia za wielkie zaangażowanie i wytrwałość w walce o jak najlepszy wynik naszego miasta. Do samego końca walczyliśmy o zwycięstwo. W tym roku jeszcze się nie udało, ale jestem przekonana, że zadziała to na nas motywująco i pozwoli zdobyć pozycję lidera w kolejnej edycji. Należy jednak pamiętać, że największym zwycięzcą programu są potrzebujący, którzy otrzymają pomoc finansową  mówi Aneta Latacz, Wiceprezydent Bytomia.

Honorowy Dawca Energii Fortum to akcja charytatywna, odbywająca się w pięciu polskich miastach: Bytomiu, Częstochowie, Płocku, Wrocławiu i Zabrzu. Ma na celu promocję aktywnego trybu życia oraz pomoc potrzebującym dzieciom. Jest skierowana zarówno do osób aktywnych fizycznie, jak i tych, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem.

Partnerem programu w Bytomiu była Miechowicka Grupa Biegowa.

Ostateczne wyniki programu są dostępne pod adresem:

www.honorowydawcaenergii.fortum.pl

 

Dalszych informacji udziela:

Daria Sulgostowska

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 604 105 634

daria [kropka] sulgostowska [małpa] fortum [kropka] com