komunikat prasowy

Częstochowa na podium w programie Honorowy Dawca Energii Fortum!

05 Październik 2015, 00:00

Tegoroczna edycja akcji Honorowy Dawca Energii Fortum trwała od 25 kwietnia do 30 września. W tym czasie wzięło w niej udział 1 500 mieszkańców Częstochowy, którzy łącznie przebyli blisko 250 tysięcy kilometrów. Pozwoliło to na wytworzenie ponad 12 megawatogodzin energii. Taka ilość umożliwiłaby przejechanie ponad 81 tysięcy kilometrów samochodem elektrycznym lub pozwoliła żarówce LED świecić przez prawie 130 lat! Najpopularniejszą dyscypliną wybieraną przez honorowych dawców energii z Częstochowy była jazda na rowerze.

 W tegorocznej edycji programu wzięło udział łącznie prawie 6 300 osób. Mieszkańcy wszystkich miast-uczestników, przebyli ponad 980 tysięcy kilometrów i wytworzyli dzięki temu prawie 50 megawatogodzin pozytywnej energii. Oznacza to, że zebraliśmy blisko trzykrotnie więcej energii niż w zeszłym roku. Co więcej, aplikację HDEF uruchamiano średnio 634 razy dziennie. Gorąco dziękujemy wszystkim za aktywny udział w naszej inicjatywie! – mówi Daria Sulgostowska, koordynatorka akcji Honorowy Dawca Energii Fortum.

W ramach częstochowskiej edycji HDEF pomoc finansowa trafi do Fundacji Oczami Brata, która na co dzień wspiera osoby z niepełnosprawnością intelektualną poprzez zajęcia artystyczne w ramach projektu „Teatr Oczami Brata”. Fundusze zostaną przeznaczone na stworzenie i doposażenie kilku pracowni Teatru.

Dziękuję wszystkim częstochowianom za zaangażowanie i walkę o jak najlepszy rezultat. Jestem przekonany, że na nasze miasto - zwycięzcę dwóch poprzednich edycji, trzecie miejsce podziała mobilizująco i w przyszłym roku podejmiemy walkę o ponowną wygraną. Należy jednak pamiętać, że satysfakcja z rywalizacji i niewątpliwe korzyści dla zdrowia to jedno, ale największymi wygranymi akcji są osoby potrzebujące, które otrzymują wsparcie finansowe – mówi Jarosław Marszałek, Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy.

Honorowy Dawca Energii Fortum to akcja charytatywna, odbywająca się w pięciu polskich miastach: Bytomiu, Częstochowie, Płocku, Wrocławiu i Zabrzu. Ma na celu promocję aktywnego trybu życia oraz pomoc potrzebującym. Jest skierowana zarówno do osób aktywnych fizycznie, jak i tych, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem.

Akcja Honorowy Dawca Energii Fortum odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. Jej partnerami od 2013 roku są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Klub Ludzi Aktywnych Zabiegani Częstochowa.

Ostateczne wyniki programu są dostępne pod adresem:

www.honorowydawcaenergii.fortum.pl

 

Dalszych informacji udziela:

Daria Sulgostowska

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 604 105 634

daria [kropka] sulgostowska [małpa] fortum [kropka] com