komunikat prasowy

Fortum najlepszym skandynawskim inwestorem w Polsce

16 Październik 2015, 00:00

Fortum należy do największych wytwórców energii elektrycznej w Finlandii oraz krajach skandynawskich i jest jednym z największych producentów ciepła na świecie. W Polsce Fortum produkuje prąd i ciepło w elektrociepłowniach w Bytomiu, Częstochowie i Zabrzu. Jest także właścicielem sieci ciepłowniczych we Wrocławiu, Częstochowie i Płocku.

 „Jako firmę z fińskim rodowodem cechuje nas konstruktywne, konsekwentne i zdecydowane podejście do prowadzenia biznesu. Znajduje to odzwierciedlenie w strategii biznesowej Fortum, której jednym z filarów jest odpowiedzialne podejście do kwestii środowiskowych. Cieszymy się, że nasz wkład w budowę gospodarki niskoemisyjnej w Polsce został doceniony” –  komentuje Mikael Lemström, Prezes Zarządu Fortum Power and Heat Polska.

W marcu br. Fortum podjęło decyzję o  budowie nowoczesnej, wielopaliwowej elektrociepłowni w Zabrzu. Zgodnie z planem, zakład zostanie oddany do eksploatacji w 2018 roku i będzie zaopatrywał w ciepło sieciowe blisko 70 tysięcy gospodarstw domowych w Zabrzu i Bytomiu. Całkowita wartość inwestycji wyniesie około 870 milionów złotych. Inną ważną inwestycją Fortum w Polsce jest obchodząca w tym roku 5-lecie elektrociepłownia w Częstochowie, która należy do najnowocześniejszych zakładów tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej.

Podstawowym kryterium przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych przez Fortum jest znalezienie równowagi pomiędzy zwiększaniem mocy wytwórczych a redukcją emisji zanieczyszczeń z uwzględnieniem różnych uwarunkowań lokalnych. W Polsce firma promuje rozwój wysokosprawnej kogeneracji, która jest najbardziej efektywnym i ekologicznym sposobem produkcji energii oraz wykorzystanie paliw dostępnych lokalnie, w tym odnawialnych źródeł energii, takich jak biomasa.

FDI Poland Investor Awards to przedsięwzięcie organizowane przez BizPoland Magazine oraz BiznesPolska. Konkurs ma na celu wyróżnienie wiodących firm zagranicznych działających w Polsce. Na tegorocznej liście kandydatów do nagród znalazło się 89 firm konkurujących w 16 kategoriach. 

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com