komunikat prasowy

Podsumowanie programu Honorowy Dawca Energii Fortum - mieszkańcy Płocka wytworzyli ponad 2,2 MWh energii!

05 Październik 2015, 00:00

Tegoroczna edycja akcji Honorowy Dawca Energii Fortum trwała od 25 kwietnia do 30 września. W tym czasie wzięło w niej udział 500 mieszkańców Płocka, którzy łącznie przebyli blisko 48 tysięcy kilometrów. Pozwoliło to na wytworzenie ponad 2,2 megawatogodzin energii. Taka ilość umożliwiłaby przejechanie prawie 15 tysięcy kilometrów samochodem elektrycznym lub pozwoliła żarówce LED świecić przez ponad 23 lata! Najpopularniejszą dyscypliną wybieraną przez honorowych dawców energii z Płocka była jazda na rowerze.

 W tegorocznej edycji programu wzięło udział łącznie prawie 6 300 osób. Mieszkańcy wszystkich miast-uczestników, przebyli ponad 980 tysięcy kilometrów i wytworzyli dzięki temu prawie 50 megawatogodzin pozytywnej energii. Oznacza to, że zebraliśmy blisko trzykrotnie więcej energii niż w zeszłym roku. Co więcej, aplikację HDEF uruchamiano średnio 634 razy dziennie. Gorąco dziękujemy wszystkim za aktywny udział w naszej inicjatywie!  mówi Daria Sulgostowska, koordynatorka akcji Honorowy Dawca Energii Fortum.

W ramach płockiej edycji HDEF pomoc finansowa trafi do Stowarzyszenia Płockie Amazonki. Zdobyte środki organizacja przeznaczy na działania mające na celu wsparcie kobiet po przebytym raku piersi, a także spotkania z mieszkankami Płocka uświadamiające jak ważna jest czujność w kwestiach własnego zdrowia i regularne samobadanie, pozwalające w konsekwencji na wczesne wykrycie raka piersi.

– Dziękuję wszystkim mieszkańcom za zaangażowanie i aktywny udział w programie. Udało nam się poprawić rezultat z zeszłego roku, jednak nie przełożyło się to na wyższe miejsce w klasyfikacji, ponieważ konkurencyjne miasta również były bardzo aktywne. Jestem pewien, że w kolejnej edycji pokażemy na co nas stać i powalczymy o jeszcze lepszy wynik! Pamiętajmy, że prawdziwymi wygranymi są potrzebujący, którzy dzięki zaangażowaniu mieszkańców otrzymają konkretną pomoc finansową – mówi Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka, który objął akcję honorowym patronatem.

Honorowy Dawca Energii Fortum to akcja charytatywna, odbywająca się w pięciu polskich miastach: Bytomiu, Częstochowie, Płocku, Wrocławiu i Zabrzu. Ma na celu promocję aktywnego trybu życia oraz pomoc potrzebującym. Jest skierowana zarówno do osób aktywnych fizycznie, jak i tych, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem.

Partnerem akcji w Płocku od 2014 roku jest Płockie Towarzystwo Triatlonu Delta.

Ostateczne wyniki programu są dostępne pod adresem:

www.honorowydawcaenergii.fortum.pl

 

Dalszych informacji udziela:

Daria Sulgostowska

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 604 105 634

daria [kropka] sulgostowska [małpa] fortum [kropka] com