komunikat prasowy

Podsumowanie programu Honorowy Dawca Energii Fortum - mieszkańcy Wrocławia wytworzyli ponad 2,5 MWh energii!

05 Październik 2015, 00:00

Tegoroczna edycja akcji Honorowy Dawca Energii Fortum trwała od 25 kwietnia do 30 września. W tym czasie wzięło w niej udział ponad 1 200 mieszkańców Wrocławia, którzy łącznie przebyli blisko 55 tysięcy kilometrów. Pozwoliło to na wytworzenie ponad 2,5 megawatogodzin energii. Taka ilość umożliwiłaby przejechanie 17 tysięcy kilometrów samochodem elektrycznym lub pozwoliła żarówce LED świecić przez prawie 27 lat! Najpopularniejszą dyscypliną wybieraną przez honorowych dawców energii z Wrocławia była jazda na rowerze.

 W tegorocznej edycji programu wzięło udział łącznie prawie 6 300 osób. Mieszkańcy wszystkich miast-uczestników, przebyli ponad 980 tysięcy kilometrów i wytworzyli dzięki temu prawie 50 megawatogodzin pozytywnej energii. Oznacza to, że zebraliśmy blisko trzykrotnie więcej energii niż w zeszłym roku. Co więcej, aplikację HDEF uruchamiano średnio 634 razy dziennie. Gorąco dziękujemy wszystkim za aktywny udział w naszej inicjatywie!  mówi Daria Sulgostowska, koordynatorka akcji Honorowy Dawca Energii Fortum.

W ramach wrocławskiej edycji HDEF pomoc finansowa trafi do Fundacji Dobry Cel, która wspiera osoby niepełnosprawne. Fundusze zostaną przeznaczone na współrealizowany przez Fundację „Projekt rowerowy”, jak również na działania w obszarze promocji aktywności sportowej, zawodowej i edukacyjnej wśród osób z niepełnosprawnością.

– Chciałem serdecznie podziękować mieszkańcom Wrocławia, którzy włączyli się do programu HDEF. Jest on świetną okazją nie tylko do popracowania nad swoją kondycją fizyczną, ale również pomocy potrzebującym. Jestem przekonany, że w kolejnej edycji powalczymy o poprawę naszego wyniku i zajmiemy wyższe miejsce w klasyfikacji końcowej mówi Piotr Mazur, dyrektor Biura Sportu, Turystyki i Rekreacji UM Wrocławia.

Honorowy Dawca Energii Fortum to akcja charytatywna, odbywająca się w pięciu polskich miastach: Bytomiu, Częstochowie, Płocku, Wrocławiu i Zabrzu. Ma na celu promocję aktywnego trybu życia oraz pomoc potrzebującym. Jest skierowana zarówno do osób aktywnych fizycznie, jak i tych, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem.

Partnerem akcji od 2013 roku jest Miejskie Centrum Sportu i program I Ty Możesz Zostać Maratończykiem.

Ostateczne wyniki programu są dostępne pod adresem:

www.honorowydawcaenergii.fortum.pl

 

Dalszych informacji udziela:

Daria Sulgostowska

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 604 105 634

daria [kropka] sulgostowska [małpa] fortum [kropka] com