komunikat prasowy

W Częstochowie powstaje Ogród Społeczny

28 Październik 2015, 00:00

Inicjatywa tworzenia ogrodów społecznych wpisuje się w proces budowania zrównoważonego miasta przyjaznego środowisku i mieszkańcom, w którym Fortum chce brać czynny udział. – Wszędzie tam gdzie prowadzimy naszą działalność staramy się angażować w przedsięwzięcia mające walory zarówno społeczne jak i ekologiczne. Udział w zagospodarowaniu skweru przy ulicy Goszczyńskiego wpisuje się w tę strategię. Jesteśmy pewni, że mieszkańcy Częstochowy docenią nowe miejsce, w którym będą mogli się spotykać i przyjemnie spędzać czas. – mówi Dariusz Siemieniec, kierownik elektrociepłowni Fortum w Częstochowie.

Skwer przy ulicy Goszczyńskiego 7 w Częstochowie będzie miejscem służącym rekreacji i integracji nie tylko mieszkańców dzielnicy Trzech Wieszczów. Dotychczas był to niezagospodarowany teren zielony, na którym zabiegi pielęgnacyjne roślin ograniczały się do koszenia darni. Koncepcja zagospodarowania tego miejsca została oparta na planie okręgów obsadzonych kwitnącymi krzewami, bylinami i trawami ozdobnymi. Gatunki roślin zostały dobrane tak, aby wybrane odcinki okręgów stanowiły ozdobę skweru o każdej porze roku.

W sadzenie roślin na skwerze aktywnie zaangażowali się mieszkańcy Częstochowy, w tym uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. Jana Pawła II, a także pracownicy Centrum Integracji Społecznej. Wśród zieleni wytyczono ścieżki, ustawiono pojemniki na śmieci i ławki parkowe dostarczone przez firmę Fortum.

- Głównym celem projektu „Ogród Społeczny” Fortum jest integracja lokalnej społeczności wokół zielonych terenów w naszym mieście. Bardzo się cieszę, że udało nam się go zrealizować, angażując do przygotowania ogrodu tak wiele osób. Dziękuję sponsorowi – firmie Fortum, za to, że kolejny raz włączyła Częstochowę w swoje działania proekologiczne oraz wszystkim, którzy własnymi siłami tworzyli nasz ogród społeczny. To dzięki Wam będzie tu jeszcze bardziej zielono, jeszcze bardziej ekologicznie. Dbajmy o to miejsce, troszczmy się o nie, niech cieszy oko, niech nam służy – zachęca Krzysztof Matyjaszczyk, Prezydent Miasta Częstochowy. 

Częstochowski ogród społeczny jest drugim w Polsce, stworzonym z inicjatywy Fortum. Pierwszy tego typu projekt firma zrealizowała we wrześniu br. we Wrocławiu. Kolejne mają powstać w Bytomiu i Płocku. Program budowy ogrodów społecznych w Polsce został zapoczątkowany przez Fundację Green Cross Poland.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com