komunikat prasowy

Zabrze zwycięża w programie Honorowy Dawca Energii Fortum!

03 Październik 2015, 00:00

Tegoroczna edycja akcji Honorowy Dawca Energii Fortum trwała od 25 kwietnia do 30 września. W tym czasie wzięło w niej udział 1 300 mieszkańców Zabrza, którzy łącznie przebyli blisko 345 tysięcy kilometrów. Pozwoliło to na wytworzenie ponad 16 megawatogodzin energii. Taka ilość umożliwiłaby przejechanie prawie 109 tysięcy kilometrów samochodem elektrycznym lub pozwoliłaby żarówce LED świecić przez 173 lata! Najpopularniejszą dyscypliną wybieraną przez honorowych dawców energii z Zabrza była jazda na rowerze.

 W tegorocznej edycji programu wzięło udział łącznie prawie 6 300 osób. Mieszkańcy wszystkich miast-uczestników, przebyli ponad 980 tysięcy kilometrów i wytworzyli dzięki temu prawie 50 megawatogodzin pozytywnej energii. Oznacza to, że zebraliśmy blisko trzykrotnie więcej energii niż w zeszłym roku. Co więcej, aplikację HDEF uruchamiano średnio 634 razy dziennie. Gorąco dziękujemy wszystkim za aktywny udział w naszej inicjatywie!  mówi Daria Sulgostowska, koordynatorka akcji Honorowy Dawca Energii Fortum.

W ramach zabrzańskiej edycji HDEF pomoc finansowa trafi do Fundacji TWÓJ EVEREST, której celem jest wspieranie osób niepełnosprawnych. Fundusze zdobyte w programie HDEF zostaną przeznaczone na zorganizowanie warsztatów międzypokoleniowych dla młodzieży i seniorów, doposażenie zajęć warsztatowych, a także promowanie postawy fair play w sporcie.

– Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim zabrzanom, którzy wzięli udział w programie i pogratulować im zwycięstwa w klasyfikacji końcowej! Nasz świetny wynik był możliwy tylko dzięki ich wielkiemu zaangażowaniu i wytrwałości. Po raz kolejny pokazaliśmy jak duży potencjał drzemie w nas i naszym mieście. Mam nadzieję, że w przyszłorocznej edycji powtórzymy ten świetny wynik – mówi Małgorzata Mańka-Szulik, Prezydent Miasta Zabrza, która objęła akcję swoim patronatem.

Honorowy Dawca Energii Fortum to akcja charytatywna, odbywająca się w pięciu polskich miastach: Bytomiu, Częstochowie, Płocku, Wrocławiu i Zabrzu. Ma na celu promocję aktywnego trybu życia oraz pomoc potrzebującym. Jest skierowana zarówno do osób aktywnych fizycznie, jak i tych, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem. W pierwszej edycji akcji Zabrze zajęło trzecie miejsce, rok temu było drugie. Partnerem akcji od 2013 roku jest Aktywne Zabrze.

Ostateczne wyniki programu są dostępne pod adresem:

www.honorowydawcaenergii.fortum.pl

 

Dalszych informacji udziela:

Daria Sulgostowska

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 604 105 634

daria [kropka] sulgostowska [małpa] fortum [kropka] com