komunikat prasowy

650 uczniów odwiedziło elektrociepłownię w Częstochowie

02 Listopad 2015, 00:00

Podczas 90-minutowej wycieczki z przewodnikiem uczniowie obejrzeli między innymi specjalistyczne urządzenia służące do wytwarzania energii elektrycznej i ciepła, składowisko węgla, silosy na biomasę, a także główną nastawnię (serce elektrociepłowni). Grupy szkolne wzięły również udział w przygotowanym specjalnie na tę okazję warsztacie energetycznym, który zakończył się krótkim testem z wiedzy zdobytej na wycieczce. Inicjatywa Dni Otwartych spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony częstochowskich szkół. Łącznie zakład Fortum odwiedziło 650 uczniów.

– Już od 5 lat elektrociepłownia w Częstochowie dostarcza mieszkańcom bezpieczne i ekologiczne ciepło sieciowe. Nasz zakład na trwałe wpisał się w krajobraz miasta i budzi duże zainteresowanie mieszkańców, dlatego po raz kolejny zdecydowaliśmy się zaprosić do naszej elektrociepłowni dzieci i młodzież szkolną. Dla młodych ludzi jest to okazja do zdobycia wiedzy w praktyce, co podkreślali nauczyciele i opiekunowie grup. – mówi Daria Sulgostowska, koordynatorka Dni Otwartych Fortum.

Od momentu otwarcia w 2010 roku elektrociepłownia Fortum przy ulicy Rejtana w Częstochowie stanowi główne źródło ciepła w mieście. Dzięki niej firma zaopatruje w ciepło ok. 180 tys. osób, czyli ponad 70 proc. mieszkańców Częstochowy. Produkcja opiera się na spalaniu węgla i biomasy pozyskiwanej głównie od miejscowych dostawców, dzięki czemu Fortum wspiera lokalną gospodarkę i pozytywnie wpływa na zatrudnienie w regionie.

Obecność Fortum w Częstochowie wykracza poza działalność produkcyjną elektrociepłowni. Od lat firma aktywnie angażuje się w wydarzenia społeczne oraz kulturalne miasta. Przykładem jest cykliczne otwarte kino plenerowe „Leżak Fortum” organizowane wspólnie z Miastem Częstochowa. Dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszą się również inicjatywy własne firmy, takie jak akcja Honorowy Dawca Energii Fortum.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com