komunikat prasowy

Prawdziwy Święty Mikołaj z Laponii zawita do Częstochowy

01 Grudzień 2015, 00:00

Święty Mikołaj pojawi się o godzinie 10.30 przy ogrzewanej ławeczce Fortum w Pasażu Opolczyka. Niezwykły gość spotka się tu z prezydentem Krzysztofem Matyjaszczykiem oraz dziećmi z częstochowskich szkół. Mikołajowi będą towarzyszyły przyjazne elfy, które obdarują każde z obecnych dzieci świątecznymi słodyczami. Na miejscu będzie obecny również fotograf, który wykona pamiątkowe zdjęcia ze spotkania.

 Cieszymy się, że po raz kolejny możemy gościć Świętego Mikołaja z Laponii w Polsce. Prowadząc naszą działalność na co dzień ogrzewamy częstochowian dostarczając ciepło do ich domów. Zapraszając wyjątkowego gościa z Laponii możemy podzielić się z mieszkańcami miasta ciepłem w mniej dosłownym znaczeniu. Widok Świętego Mikołaja w każdym wywołuje ciepłe uczucia i budzi miłe skojarzenia z radosnymi Świętami Bożego Narodzenia  mówi Mikael Lemström, Prezes Fortum Power and Heat Polska. 

– Bardzo nam miło, że Święty Mikołaj po raz kolejny zdecydował się odwiedzić Częstochowę. Jego wizyty zawsze są wyjątkowym i niezapomnianym wydarzeniem dla najmłodszych częstochowian. Aż przyjemnie popatrzeć na ich uśmiechnięte buzie. Myślę, że również bardziej dojrzali mieszkańcy ucieszą się z takiej wizyty, dzięki której przywołają przyjemne wspomnienia z dzieciństwa związane ze świętami – podkreśla prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Święty Mikołaj mieszka na co dzień w Rovaniemi w Laponii. Jest to jego oficjalna siedziba, uznana przez wiele krajów. Wioska Świętego Mikołaja położona jest na kole podbiegunowym. Odwiedza ją ponad pół miliona gości rocznie. Święty Mikołaj bardzo lubi Polskę i co ciekawe dobrze mówi w naszym ojczystym języku. Nauczył się go, ponieważ co roku otrzymuje około 700.000 listów od dzieci z całego świata, najwięcej – kolejno – z Wielkiej Brytanii, Włoch, Rumunii oraz właśnie z Polski.

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com