komunikat prasowy

Prawdziwy Święty Mikołaj z Laponii zawita do Wrocławia

01 Grudzień 2015, 00:00

Święty Mikołaj pojawi się na otwartym dla wszystkich mieszkańców spotkaniu na miejskim Rynku o godzinie 18.00. Przybędzie na nie świątecznie przystrojonym powozem w towarzystwie prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Po oficjalnym powitaniu gość z Laponii uda się do Domku Świętego Mikołaja, stojącego obok choinki, gdzie wraz ze zgromadzonymi dziećmi i mieszkańcami wygłosi specjalne zaklęcie i uruchomi świąteczną iluminację na drzewku. Mikołajowi będą towarzyszyły przyjazne elfy, które obdarują zgromadzone dzieci świątecznymi słodyczami.

 Cieszymy się, że po raz kolejny możemy gościć Świętego Mikołaja z Laponii w Polsce. Prowadząc naszą działalność na co dzień ogrzewamy wrocławian dostarczając ciepło do ich domów. Zapraszając wyjątkowego gościa z Laponii możemy podzielić się z mieszkańcami miasta ciepłem w mniej dosłownym znaczeniu. Widok Świętego Mikołaja w każdym wywołuje ciepłe uczucia i budzi miłe skojarzenia z radosnymi Świętami Bożego Narodzenia  mówi Mikael Lemström, Prezes Fortum Power and Heat Polska. 

– Kolejna wizyta Świętego Mikołaja w naszym mieście jest powodem do radości i dobrym pretekstem do odwiedzenia wrocławskiego Rynku w piątkowy wieczór. Oprócz spotkania z gościem z dalekiej Laponii, wrocławianie będą mogli wziąć udział we wspólnym rozświetleniu choinki. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w tym wydarzeniu – zachęca prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz.

Święty Mikołaj mieszka na co dzień w Rovaniemi w Laponii. Jest to jego oficjalna siedziba, uznana przez wiele krajów. Wioska Świętego Mikołaja położona jest na kole podbiegunowym. Odwiedza ją ponad pół miliona gości rocznie. Święty Mikołaj bardzo lubi Polskę i co ciekawe dobrze mówi w naszym ojczystym języku. Nauczył się go, ponieważ co roku otrzymuje około 700.000 listów od dzieci z całego świata, najwięcej – kolejno – z Wielkiej Brytanii, Włoch, Rumunii oraz właśnie z Polski.

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com