komunikat prasowy

Prawdziwy Święty Mikołaj z Laponii zawitał do Bytomia

04 Grudzień 2015, 00:00

Święty Mikołaj odwiedził Szkołę Podstawową numer 33, zlokalizowaną w pobliżu elektrociepłowni Miechowice, gdzie spotkał się z blisko 400 uczniami, a także przedstawicielami urzędu miasta. Gość z Laponii wysłuchał piosenek przygotowanych przez najmłodszych bytomian i cierpliwie odpowiadał na zadawane przez dzieciaki pytania. Mikołajowi towarzyszyły przyjazne elfy, które obdarowały dzieci świątecznymi słodkościami. Podczas spotkania wykonane zostały również pamiątkowe zdjęcia ze szczególnym gościem.

 Cieszymy się, że po raz kolejny możemy gościć Świętego Mikołaja z Laponii w Polsce. Na co dzień ogrzewamy bytomian wytwarzając ciepło, które trafia do ich domów. Zapraszając wyjątkowego gościa z Laponii możemy podzielić się z mieszkańcami miasta ciepłem w mniej dosłownym znaczeniu. Widok Świętego Mikołaja w każdym wywołuje ciepłe uczucia i budzi miłe skojarzenia z radosnymi Świętami Bożego Narodzenia  mówi Mikael Lemström, Prezes Fortum Power and Heat Polska.

Święty Mikołaj mieszka na co dzień w Rovaniemi w Laponii. Jest to jego oficjalna siedziba, uznana przez wiele krajów. Wioska Świętego Mikołaja położona jest na kole podbiegunowym. Odwiedza ją ponad pół miliona gości rocznie. Święty Mikołaj bardzo lubi Polskę i co ciekawe dobrze mówi w naszym ojczystym języku. Nauczył się go, ponieważ co roku otrzymuje około 700.000 listów od dzieci z całego świata, najwięcej – kolejno – z Wielkiej Brytanii, Włoch, Rumunii oraz właśnie z Polski.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746