komunikat prasowy

Prawdziwy Święty Mikołaj z Laponii zawitał do Zabrza

04 Grudzień 2015, 00:00

Święty Mikołaj odwiedził jedno z przedszkoli w dzielnicy Zaborze, gdzie spotkał się z najmłodszymi zabrzanami. W obecności prawie 200 dzieci sympatyczny gość z Laponii cierpliwie odpowiadał na zadawane przez nie pytania. Mikołajowi towarzyszyły przyjazne elfy, które obdarowały dzieci świątecznymi słodkościami. Podczas spotkania wykonane zostały również pamiątkowe zdjęcia.

 Cieszymy się, że po raz kolejny możemy gościć Świętego Mikołaja z Laponii w Polsce. Na co dzień ogrzewamy zabrzan wytwarzając ciepło, które trafia do ich domów. Zapraszając wyjątkowego gościa z Laponii możemy podzielić się z mieszkańcami miasta ciepłem w mniej dosłownym znaczeniu. Widok Świętego Mikołaja w każdym wywołuje ciepłe uczucia i budzi miłe skojarzenia z radosnymi Świętami Bożego Narodzenia  mówi Mikael Lemström, Prezes Fortum Power and Heat Polska. 

 To już tradycja że Zabrze znalazło się na trasie Świętego Mikołaja, który przyjechał do naszego miasta ze śnieżnej Laponii. Jest to efekt współpracy z firmą Fortum. Mikołaj przywiózł prezenty najmłodszym mieszkańcom Zabrza. Z kolei oni przygotowali dla niego niespodziankę, w postaci mikołajkowego programu okolicznościowego – mówi Małgorzata Mańka-Szulik, Prezydent Miasta Zabrza.

Święty Mikołaj mieszka na co dzień w Rovaniemi w Laponii. Jest to jego oficjalna siedziba, uznana przez wiele krajów. Wioska Świętego Mikołaja położona jest na kole podbiegunowym. Odwiedza ją ponad pół miliona gości rocznie. Święty Mikołaj bardzo lubi Polskę i co ciekawe dobrze mówi w naszym ojczystym języku. Nauczył się go, ponieważ co roku otrzymuje około 700.000 listów od dzieci z całego świata, najwięcej – kolejno – z Wielkiej Brytanii, Włoch, Rumunii oraz właśnie z Polski.