komunikat prasowy

Elektrociepłownia Fortum korzysta z energii słonecznej

18 Luty 2016, 00:00

W ramach projektu, Fortum zainstalowało w częstochowskiej elektrociepłowni trzydzieści modułów fotowoltaicznych o łącznej powierzchni ponad 50 metrów kwadratowych. Eksperci szacują, że instalacja uruchomiona pod koniec stycznia umożliwi wytwarzanie około 7 000 kWh energii rocznie. Taka ilość energii pozwoliłaby na przykład świecić żarówce LED przez 77 lat lub mogłaby zasilać pracę 28 lodówek przez cały rok.

– Elektrociepłownia Fortum w Częstochowie produkuje ciepło oraz energię elektryczną w sposób bardzo efektywny i spełnia restrykcyjne normy emisji, jednak staramy się ją cały czas rozwijać. Instalacja paneli fotowoltaicznych pozwoli nam na czystą produkcję energii, która będzie wykorzystywana na potrzeby własne elektrociepłowni. Realizacja tego projektu wpisuje się w nową strategię Fortum, która zakłada budowę pozycji lidera w obszarze czystej energii między innymi poprzez dynamiczny rozwój energetyki solarnej i wiatrowej – mówi Dariusz Siemieniec, kierownik elektrociepłowni Fortum w Częstochowie.

Częstochowska elektrociepłownia Fortum produkuje ponad 86% ogółu ciepła sieciowego wytwarzanego w mieście i jest jednym z najnowocześniejszych i przyjaznych dla środowiska zakładów tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej.

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com