komunikat prasowy

Fortum podłączyło do sieci ciepłowniczej kompleks biurowy Business Garden Wrocław

18 Luty 2016, 00:00

Prace budowlane zmierzające do podłączenia obszaru Business Garden Wrocław rozpoczęły się w grudniu ubiegłego roku. Podłączenie było skomplikowane pod względem logistycznym ponieważ inżynierowie musieli znaleźć sposób na wykonanie sieci ciepłowniczej bez konieczności zamykania jednej z głównych arterii komunikacyjnych Wrocławia.

Wyłączenie ulicy Legnickiej stanowiłoby istotny problem dla mieszkańców. Aby tego uniknąć zdecydowaliśmy się na wykorzystanie technologii przecisku, która pozwala na układanie rur ciepłowniczych bez konieczności robienia wykopów. Pod ulicą wydrążyliśmy specjalny tunel o długości 66 metrów, dzięki któremu uniknęliśmy konieczności wstrzymywania ruchu – mówi Tomasz Śmilgiewicz, dyrektor sprzedaży Fortum.

Jak dotychczas na obszarze budowy Business Garden Wrocław Fortum podłączyło do sieci jeden z powstających budynków biurowo-usługowych. Eksperci Fortum podkreślają, że przyłącze ciepłownicze, wybudowane na potrzeby Business Garden Wrocław będzie mogło dostarczać ciepło o łącznej mocy 18 MW.

 Ciepło sieciowe należy do najwygodniejszych, najbardziej ekologicznych i najbardziej atrakcyjnych cenowo sposobów ogrzewania pomieszczeń. Nic więc dziwnego, że na jego wykorzystanie decydują się nie tylko mieszkańcy ale również przedsiębiorcy oferujący powierzchnie komercyjne. W 2015 roku podpisaliśmy ponad 100 umów przyłączeniowych na łączną moc blisko 54 MW – mówi Tomasz Śmilgiewicz, dyrektor sprzedaży Fortum.

Park biznesowy Business Garden Wrocław powstaje w miejscu gdzie przez dziesięciolecia znajdowało się Wzgórze Mikołajskie, w sąsiedztwie stacji kolejowej Mikołajów oraz bliskiej odległości od centrum Wrocławia. Docelowo składać się będzie z dziewięciu budynków biurowo-usługowych o łącznej powierzchni 110 000 m2.


Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com