komunikat prasowy

Fortum zakończyło zbiórkę choinek

01 Luty 2016, 00:00

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że mieszkańcy aktywnie włączyli się do naszej akcji. Dzięki temu świąteczne drzewka, które przez wiele tygodni zdobiły ich domy, ponownie odegrają istotną rolę. Wszystkie zebrane choinki zostaną zamienione na ciepło, które ogrzeje mieszkania częstochowian mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

W ramach akcji „Na Święta świeciły, w Nowym Roku ogrzeją” specjalnie oznakowany samochód Fortum przez dwa tygodnie odwiedzał częstochowskie osiedla, skąd odbierane były przyniesione przez mieszkańców świąteczne drzewka. Zbiórka prowadzona była między innymi na osiedlach: Północ, Tysiąclecie, Raków, Stare Miasto, Trzech Wieszczów oraz Parkitka, a także siedliskach domków jednorodzinnych, takich jak Stradom, Dźbów, Gnaszyn czy Lisiniec.

– Zdecydowaliśmy się włączyć w akcję prowadzoną przez firmę Fortum i przekazać na jej rzecz miejską choinkę z Placu Biegańskiego, ponieważ akcja wpisuje się w miejskie działania na rzecz zrównoważonej energii. Cieszymy się, że nasza choinka, podobnie jak pozostałe zebrane drzewka, zostanie z pożytkiem dla wszystkich mieszkańców zamieniona na ciepło – mówi prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. 

Podczas trwającej od 16 do 29 stycznia akcji w 23 lokalizacjach zebranych zostało około 400 choinek o łącznej wadze blisko 2 ton. Według ekspertów Fortum taka ilość pozwoli na wytworzenie 18 GJ ciepła, które wystarczy na ogrzanie dwupokojowego mieszkania przez rok.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com