komunikat prasowy

Fortum zakończyło proces akwizycji Grupy DUON S.A.

07 Marzec 2016, 00:00

Akcje Duonu są aktualnie notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. 15 marca 2016 roku spółka opublikuje raport finansowy za rok 2015. W raportach Fortum Duon będzie uwzględniany w segmencie HESS (Fortum Heat and Electricity Sales and Solutions).

Akwizycja jest zgodna ze strategią Fortum zakładającą rozwój zrównoważonych rozwiązań energetycznych dla miast. Co za tym idzie, Fortum poszukuje możliwości rozwoju na kolejnych rynkach w segmencie sprzedaży energii elektrycznej i związanych z tym usług dla klientów. Transakcja nie będzie miała wpływu na sytuację aktualnych klientów Duonu, którzy będą obsługiwani tak jak dotychczas.

– Duon to dobrze zarządzana spółka posiadająca bardzo kompetentny zarząd i pracowników. Jej silna pozycja widoczna jest szczególnie w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw. Duon będzie stanowił dla nas dobrą platformę rozwoju na dużym i szybko rozwijającym się rynku sprzedaży energii elektrycznej oraz gazu klientom końcowym w Polsce – mówi Matti Saario, Head of Electricity Sales Fortum. – Jestem bardzo zadowolony z wyniku wezwania, które umożliwi nam realizację ambitnego planu rozwoju biznesu, a także pozwoli dostarczać klientom w Polsce zupełnie nową wartość płynącą z szerokiego portfolio innowacyjnych produktów i usług, jakie oferuje Fortum – dodaje.

Duon powstał w 2000 roku i należy do największych niezależnych dostawców energii elektrycznej oraz gazu w Polsce. Jest też ważnym dystrybutorem i przewoźnikiem gazu LNG. Oferta, doświadczenie oraz know-how spółki stanowią doskonałe uzupełnienie dla Fortum w Polsce.

 

Dalszych informacji udziela:

Izabela Van den Bossche

Wiceprezes ds. Komunikacji Korporacyjnej

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 692 209 428

 

Grupa Kapitałowa DUON

Duon jest sprzedawcą energii elektrycznej i gazu ziemnego. Firma powstała w 2000 roku i obecnie jest jednym z wiodących niezależnych dostawców energii elektrycznej i gazu ziemnego w Polsce. Jest też wiodącym dystrybutorem LNG. W 2014 roku jej przychody wyniosły PLN 636 mln (EUR 152 mln) a EBIDTA PLN 36 mln (EUR 9 mln). Zatrudnia ok. 500 osób i jest notowana na warszawskiej GPW od 2007 roku (DUO:WSE).