komunikat prasowy

Rusza kolejna edycja programu Honorowy Dawca Energii Fortum

09 Kwiecień 2016, 00:00

Liczniki projektu Honorowy Dawca Energii Fortum ruszą 9 kwietnia 2016 roku. Akcja będzie się odbywała w pięciu polskich miastach, w których działa firma energetyczna Fortum: Bytomiu, Częstochowie, Płocku, Wrocławiu i Zabrzu. Darmowa aplikacja mierząca aktywność fizyczną zamieniać będzie kilometry na energię. Z kolei ilość energii przełoży się na realną pomoc finansową dla organizacji charytatywnych w poszczególnych lokalizacjach. Ważne jest, że nie tylko mieszkańcy powyższych miast mogą ruszać się i pomagać – może to zrobić każdy, musi tylko wybrać w aplikacji miasto, które chce wspierać.

- Fortum wszędzie tam, gdzie prowadzi swoją działalność, stara się aktywizować oraz wspierać lokalne społeczności. Honorowy Dawca Energii Fortum to program łączący w sobie właśnie te dwa cele: po pierwsze zachęca do aktywnego spędzania czasu, po drugie przekłada się na realną pomoc finansową. Cieszymy się zatem, że z roku na rok zainteresowanie akcją rośnie, a poszczególne miasta ambitnie rywalizują o zwycięstwo i co za tym idzie najwyższe wsparcie finansowe dla potrzebujących - mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

Przez cały czas trwania akcji kolejne porcje wyprodukowanej energii, liczonej w watogodzinach, są sumowane zarówno dla osób indywidualnych jak i całych miast. Po 30 września, kiedy liczniki energii zostaną zatrzymane, Fortum przekaże darowiznę na cele charytatywne w każdej z 5 lokalizacji. Wysokość darowizny uzależniona będzie od miejsca w rankingu miast, czyli ilości energii wyprodukowanej przez osoby wspierające dane miasto.

Beneficjentem akcji w Zabrzu jest Stowarzyszenie „KONTAKT” Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół na rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Fundusze zdobyte w programie HDEF zostaną przeznaczone na sfinansowanie rehabilitacji ogólnorozwojowej dzieci, młodzieży i osób dorosłych, w tym w szczególności: rehabilitację ruchową, hipoterapię oraz wyjazdy turystyczno-krajoznawcze.

W poprzedniej edycji programu mieszkańcy wszystkich miast-uczestników przebyli łącznie ponad 980 tysięcy kilometrów i wytworzyli dzięki temu prawie 50 megawatogodzin pozytywnej energii. Zabrzanie aktywnie włączyli się do akcji i w jej trakcie pokonali prawie 345 tysiące kilometrów, co zapewniło im zwycięstwo w ostatecznej klasyfikacji miast.

– Ubiegłoroczna edycja programu Honorowy Dawca Energii Fortum pokazała, że mieszkańcy Zabrza potrafią integrować się wokół wspólnego celu. Jestem przekonana, że ta szczególna akcja, łącząca w sobie promocję aktywnego i ekologicznego spędzania czasu, połączonego z pomaganiem osobom potrzebującym, również w tym roku spotka się z dużym zainteresowaniem zabrzan. A podejmując walkę o utrzymanie pozycji lidera mamy ponownie szansę na zdobycie środków finansowych dla potrzebujących – mówi Małgorzata Mańka-Szulik, Prezydent Miasta Zabrza, która objęła akcję honorowym patronatem.

Aplikacja HDEF przeznaczona jest na urządzenia mobilne działające na systemach iOS, Android oraz Windows Phone. Jej użytkownicy mają dostęp do informacji o aktualnej pozycji, prędkości i czasie aktywności fizycznej, przebytym dystansie oraz ilości wytworzonej energii. Aplikacja posiada również opcję udostępniania osiągniętych wyników na portalu społecznościowym Facebook, a także możliwość synchronizacji z popularnymi programami, służącymi do mierzenia aktywności fizycznej. Bieżące informacje na temat akcji, takie jak planowane biegi, czy wyniki osób indywidualnych oraz poszczególnych miast, można znaleźć na stronie internetowej honorowydawcaenergii.fortum.pl oraz na Facebooku.

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com