komunikat prasowy

Rusza piąta jubileuszowa edycja programu Fortum dla Śląskich Dzieci

08 Kwiecień 2016, 00:00

W tegorocznej edycji programu Fortum dla Śląskich Dzieci weźmie udział 120 młodych osób w wieku od 11 do 15 lat. Dzieci i młodzież, którym udało się zakwalifikować do udziału w projekcie, będą mogły uczestniczyć między innymi w cyklicznych, grupowych warsztatach dziennikarskich, fotograficznych, teatralnych, tanecznych, rysunkowych oraz raperskich. Ponadto, w ramach prowadzonej akcji młodzi ludzie będą mogli się spotkać ze znanymi Ślązakami, którzy opowiedzą o ścieżkach swoich karier i postarają się uświadomić, jak wiele można dokonać, dzięki konsekwencji w dążeniu do celu.

– Cieszymy się, że już po raz piąty będziemy pomagać młodym, ambitnym osobom w ramach programu Fortum dla Śląskich Dzieci. Jubileuszowa edycja stanowi potwierdzenie słuszności tej inicjatywy i pokazuje, że młodzi Ślązacy chcą się rozwijać i wytrwale dążą do realizacji swoich marzeń, jeśli tylko ktoś da im szansę. Nasz program stanowi dla nich realną i przede wszystkim długotrwałą pomoc, z której chętnie korzystają. Chcemy nadal pozostawać istotną częścią życia społeczności lokalnych na Śląsku i planujemy realizację kolejnych edycji– mówi Izabela Van den Bossche z komunikacji korporacyjnej Fortum.

Po zakończeniu pierwszego etapu programu, który potrwa do końca czerwca, Fortum oraz Fundacja Pomocy Dzieciom Ulica wybiorą 40 najbardziej zaangażowanych, kreatywnych i pomysłowych uczestników projektu. Zostaną oni zaproszeni do drugiego etapu, który potrwa od września 2016 do marca 2017 roku. Dla każdego z nich zostanie przygotowane specjalne stypendium, dostosowane do indywidualnych uzdolnień i predyspozycji.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że po raz kolejny możemy realizować program Fortum dla Śląskich Dzieci. Stwarza on młodym ludziom szanse rozwoju i pozwala na realizację marzeń. Niezwykle istotne jest również to, że umożliwia budowanie bezpośrednich relacji z dziećmi, będącymi często w trudnej sytuacji życiowej. Dzięki temu możemy wspierać ich rozwój i pomagać w rozwiązywaniu problemów. Jestem przekonany, że jubileuszowa edycja programu będzie równie udana jak poprzednie – mówi Adrian Kowalski, Prezes Fundacji Pomocy Dzieciom Ulica, partnera projektu.

Program Fortum dla Śląskich Dzieci realizowany jest od 2012 roku. Dotychczas wzięło w nim udział łącznie 515 dzieci, z których 222 nagrodzono indywidualnymi stypendiami. Tegoroczna edycja programu została objęta honorowym patronatem Prezydent Miasta Zabrza, Małgorzatę Mańkę-Szulik oraz Prezydenta Miasta Bytomia, Damiana Bartylę.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com