komunikat prasowy

W Płocku powstaje Ogród Społeczny

14 Kwiecień 2016, 00:00

Ogrody Społeczne to zielone miejsca integracji społecznej w przestrzeniach miejskich, które powstają z udziałem mieszkańców. Inicjatywa tworzenia ogrodów społecznych wpisuje się w proces budowania zrównoważonego miasta przyjaznego mieszkańcom, w którym Fortum chce brać czynny udział.

Fortum wszędzie tam, gdzie prowadzi swoją działalność, stara się wspierać lokalne społeczności  angażując się w przedsięwzięcia służące poprawie jakości życia mieszkańców. Udział w zagospodarowaniu skweru w Parku Północnym wpisuje się w tę strategię. Wierzę, że mieszkańcy Płocka docenią nowe miejsce w którym będą mogli się spotykać i przyjemnie spędzać czas wolny – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

Park Północny jest miejscem chętnie uczęszczanym przez mieszkańców Płocka. Powstający tam nowy skwer zieleni, obsadzony ozdobnymi trawami i krzewami, ma być uzupełnieniem miejskiego krajobrazu oraz kolejnym miejscem sprzyjającym rekreacji płocczan. W trwające już od kliku dni prace, związane z przygotowaniem ogrodu, zaangażowali się również uczniowie szkoły podstawowej nr 23, którzy brali udział w sadzeniu roślin.

– Wybór Parku Północnego nie był przypadkowy, to miejsce już teraz jest bardzo chętnie odwiedzane przez mieszkańców. Zależało nam na tym żeby jeszcze bardziej uatrakcyjnić Park i stworzyć w jego części nowe, bezpieczne i służące wszystkim mieszkańcom miejsce wypoczynku, umożliwiające miłe spędzenie wolnego czasu – mówi Piotr Dyśkiewicz, Zastępca Prezydenta Miasta ds. Komunalnych.

To już kolejny ogród społeczny w Polsce stworzony z inicjatywy Fortum. Dotychczas tego typu projekty firma zrealizowała we Wrocławiu i Częstochowie. Kolejny ma powstać w Bytomiu.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com