komunikat prasowy

Mieszkańcy Bytomia chętnie wsparli akcję „Podziel się ciepłem”

27 Czerwiec 2016, 00:00

Wirtualna wycieczka po nowej elektrociepłowni to jedna z wielu atrakcji jaką Fortum przygotowało w dniach 16-17 czerwca dla odwiedzających stoisko firmy w bytomskiej galerii Agora.  Mieszkańcy mogli również przyłączyć się do charytatywnej akcji „Podziel się ciepłem” i za pomocą interaktywnego pulpitu przekazać symboliczne 100 dżuli. Zgromadzone przez bytomian ciepło zostało przeliczone przez Fortum na złotówki.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w ciągu zaledwie dwóch dni w naszej akcji wzięło udział ponad 1700 osób. Wspieranie lokalnych społeczności jest ważnym elementem naszej działalności, dlatego z przyjemnością przekażemy środki finansowe na cel charytatywny – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum Power and Heat Polska.

Przekazane przez Fortum pieniądze w kwocie 6700 zł trafią do Bytomskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej. Celem działalności stowarzyszenia jest zapewnienie osobom niepełnosprawnym terapii społecznej i zawodowej, poprzez prowadzenie zajęć grupowych w różnego typu placówkach terapeutycznych i Zakładzie Aktywności Zawodowej.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com