komunikat prasowy

Mieszkańcy Zabrza chętnie wsparli akcję „Podziel się ciepłem”

27 Czerwiec 2016, 00:00

Wirtualna wycieczka po powstającej elektrociepłowni to jedna z wielu atrakcji jaką Fortum przygotowało w dniach 18-19 czerwca dla odwiedzających stoisko firmy w centrum handlowym Platan. Mieszkańcy mogli również przyłączyć się do charytatywnej akcji „Podziel się ciepłem” i za pomocą interaktywnego pulpitu przekazać symboliczne 100 dżuli. Zgromadzone przez zabrzan ciepło zostało przeliczone przez Fortum na złotówki.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w ciągu zaledwie dwóch dni w naszej akcji wzięło udział blisko 1600 osób. Wspieranie lokalnych społeczności jest ważnym elementem naszej działalności, dlatego z przyjemnością przekażemy środki finansowe na cel charytatywny – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum Power and Heat Polska.

Przekazane przez Fortum pieniądze w kwocie 6600 zł trafią do Fundacji „TWÓJ EVEREST”. Celem działalności fundacji jest wspieranie podopiecznych poprzez organizację warsztatów edukacyjnych, zajęć kulturalnych, sportowych i wychowawczych oraz rozwijanie wolontariatu. Środki przekazane przez Fortum zostaną przeznaczone na zorganizowanie aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży oraz doposażenie fundacji w niezbędny sprzęt i materiały na zajęcia warsztatowe.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com