komunikat prasowy

Nowa elektrociepłownia Fortum na makiecie 3D w galerii Agora w Bytomiu

14 Czerwiec 2016, 00:00

W dniach 16-17 czerwca trójwymiarowa makieta budowanej elektrociepłowni w Zabrzu zagości w galerii handlowej Agora. Przez dwa dni wszyscy odwiedzający interaktywne stoisko Fortum będą mogli przekonać się jak będzie wyglądał ten nowoczesny i ekologiczny zakład, który rozpocznie produkcję energii elektrycznej i ciepła w 2018 roku. Interaktywny ekran za pomocą ruchu dłoni przeprowadzi nas przez poszczególne miejsca na terenie zarówno nowej, jak i działającej obecnie elektrociepłowni.

- Zachęcamy wszystkich mieszkańców do odwiedzenia stoiska Fortum w galerii Agora. Jesteśmy przekonani, że możliwość obejrzenia budowanej właśnie elektrociepłowni w trójwymiarowej perspektywie przybliży mieszkańcom inwestycję, która już za dwa lata będzie stanowiła nowe, ekologiczne źródło ciepła dla 70 tysięcy gospodarstw domowych w Zabrzu oraz Bytomiu – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum Power and Heat Polska.

Wirtualna wycieczka po powstającej nowej elektrociepłowni to nie jedyna atrakcja, jaką Fortum przygotowało dla mieszkańców Bytomia w tych dniach. Na tym samym stoisku będzie można obejrzeć paliwa, które będą wykorzystywane do produkcji energii, w tym różne rodzaje biomasy i paliwo alternatywne (RDF). Na mieszkańców czekać będzie również specjalny, interaktywny pulpit, za pomocą którego bytomianie dzieląc się swoim ciepłem, będą mogli przekazać Fortum własną energię. Zgromadzone ciepło przeliczone zostanie na środki finansowe, które zasili konto jednej z bytomskich fundacji. Akcja będzie realizowana w ramach projektu „Podziel się ciepłem”, którego celem jest wspieranie lokalnych społeczności oraz pomoc finansowa dla potrzebujących.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com