komunikat prasowy

Fortum ogrzeje kompleks Wroclavia

14 Lipiec 2016, 00:00

– Wrocław należy do najprężniej rozwijających się miast w Polsce pod względem inwestycji w nowe powierzchnie mieszkaniowe, handlowe i biurowe. Właściciele nowopowstałych obiektów chętnie decydują się na wybór ciepła sieciowego jako ekologicznego sposobu ogrzewania, co przekłada się na wzrost zapotrzebowania na ciepło w mieście. Tylko w ubiegłym roku podpisaliśmy umowy przyłączeniowe do miejskiej sieci ciepłowniczej z 122 nowymi klientami, na łączną moc blisko 65 MW – mówi Agnieszka Stachurek, kierownik działu sprzedaży i marketingu Fortum.

Nowoczesny obiekt handlowo-biurowy, powstający na terenach dawnego terminalu autobusowego przy dworcu Głównym PKP we Wrocławiu, będzie dysponował powierzchnią 71 000 mkw. Zostaną w nim zastosowane liczne rozwiązania proekologiczne, takie jak zielony ogród na dachu czy zaawansowane narzędzia umożliwiające monitorowanie zużycia wody. Dodatkowo dzięki umowie z Fortum będzie wykorzystywał przyjazne dla środowiska ciepło sieciowe.

Ze względu na rosnące zapotrzebowanie na ciepło sieciowe we Wrocławiu Fortum aktywnie inwestuje w rozwój miejskiej sieci ciepłowniczej. W bieżącym roku we Wrocławiu firma chce na ten cel przeznaczyć łącznie około 27,7 mln zł. Na tę kwotę złożą się wydatki na modernizację infrastruktury w wysokości 7,2 mln zł oraz inwestycje w nowe podłączenia warte ponad 15 mln zł. Fortum wdraża również zaawansowany system monitoringu i sterowania węzłami cieplnymi, który umożliwi poprawę efektywności przesyłu i dystrybucji ciepła. Planowane nakłady związane z realizacją projektu w bieżącym roku to 5,5 mln zł.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com