komunikat prasowy

Fortum unowocześnia sieć ciepłowniczą w Płocku

06 Lipiec 2016, 00:00

Rozwiązanie Fortum polega na wyposażeniu węzłów cieplnych w narzędzia umożliwiające monitorowanie przesyłu ciepła oraz zintegrowane zarządzanie pracą całej sieci. Dzięki temu zwiększy się niezawodność dostaw ciepła, a proces obsługi technicznej odbiorców będzie sprawniejszy.

– W praktyce pozwoli nam to na monitorowanie pracy węzłów cieplnych i instalacji odbiorczych w czasie rzeczywistym oraz zdalne sterowanie urządzeniami w węźle. Będziemy także na bieżąco otrzymywali różnego rodzaju powiadomienia i alarmy pozwalające na wczesną identyfikację nieszczelności oraz innych nieprawidłowości w pracy urządzeń. Dzięki temu nasi specjaliści będą mogli szybciej eliminować wszelkie zakłócenia pracy sieci dostarczającej ciepło do mieszkańców Płocka – mówi Rafał Ciesielski, kierownik sieci ciepłowniczej Fortum.

Eksperci Fortum podkreślają, że modernizacja sieci przyniesie także inne korzyści. Po podpisaniu odpowiedniej umowy odbiorcy ciepła będą mogli śledzić zużycie ciepła w czasie rzeczywistym, a także zyskają dostęp do danych historycznych. Dostęp do aktualnych informacji połączony z analizą porównawczą może pomóc zarówno zarządcom budynków, jak i lokatorom w podniesieniu efektywności oraz utrzymaniu kontroli nad zużyciem ciepła.

Prace modernizacyjne w Płocku są elementem ogólnopolskiego planu inwestycyjnego Fortum, zakładającego włączenie do nowoczesnego systemu monitorowania około 11 000 węzłów cieplnych. Jak dotychczas w Częstochowie, Płocku i Wrocławiu w ramach projektu włączono do systemu ponad 1 700 węzłów. Planowane nakłady związane z realizacją inwestycji, która potrwa do końca 2017 roku, wyniosą łącznie 13 milionów złotych.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska

tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com