komunikat prasowy

Fortum unowocześnia sieć ciepłowniczą we Wrocławiu

06 Lipiec 2016, 00:00

Rozwiązanie Fortum polega na wyposażeniu węzłów cieplnych w narzędzia umożliwiające monitorowanie przesyłu ciepła oraz zintegrowane zarządzanie pracą całej sieci. Dzięki temu zwiększy się niezawodność dostaw ciepła, a proces obsługi technicznej odbiorców będzie sprawniejszy.

– W praktyce pozwoli nam to na monitorowanie pracy węzłów cieplnych i instalacji odbiorczych w czasie rzeczywistym oraz zdalne sterowanie urządzeniami w węźle. Będziemy także na bieżąco otrzymywali różnego rodzaju powiadomienia i alarmy pozwalające na wczesną identyfikację nieszczelności oraz innych nieprawidłowości w pracy urządzeń. Dzięki temu nasi specjaliści będą mogli szybciej eliminować wszelkie zakłócenia pracy sieci dostarczającej ciepło do mieszkańców Wrocławia – mówi Rafał Ciesielski, kierownik sieci ciepłowniczej Fortum.

Eksperci Fortum podkreślają, że modernizacja sieci przyniesie także inne korzyści. Po podpisaniu odpowiedniej umowy odbiorcy ciepła będą mogli śledzić zużycie ciepła w czasie rzeczywistym, a także zyskają dostęp do danych historycznych. Dostęp do aktualnych informacji połączony z analizą porównawczą może pomóc zarówno zarządcom budynków, jak i lokatorom w podniesieniu efektywności oraz utrzymaniu kontroli nad zużyciem ciepła.

Prace modernizacyjne we Wrocławiu są elementem ogólnopolskiego planu inwestycyjnego Fortum, zakładającego włączenie do nowoczesnego systemu monitorowania około 11 000 węzłów cieplnych. Jak dotychczas w Częstochowie, Płocku i Wrocławiu w ramach projektu włączono do systemu ponad 1 700 węzłów. Planowane nakłady związane z realizacją inwestycji, która potrwa do końca 2017 roku, wyniosą łącznie 13 milionów złotych.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska

tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com