komunikat prasowy

Jak bytomianie wyobrażają sobie nowoczesne miasta? Wakacyjna sonda uliczna.

01 Sierpień 2016, 00:00

- Dzisiejsze miasta rozwijają się w szybkim tempie między innymi ze względu na postęp technologiczny, a także rosnącą świadomość społeczną mieszkańców. Aby rozwój ten mógł przebiegać w sposób zrównoważony niezbędna jest współpraca samorządów i biznesu, ukierunkowana na rozwijanie nowatorskich projektów. Wszędzie tam, gdzie prowadzimy działalność, bierzemy czynny udział w realizacji inicjatyw istotnych dla rozwoju nowoczesnych miast. Jak pokazują wyniki sondy, oczekiwania mieszkańców Bytomia oraz cele jakie stawia sobie Fortum w tym zakresie wzajemnie się uzupełniają – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

Sonda została przeprowadzona w związku z budową nowej elektrociepłowni Fortum, która już niebawem będzie produkowała ekologiczne ciepło dla mieszkańców Bytomia i Zabrza. Zdaniem Fortum inwestycje w budowę nowoczesnych źródeł wytwarzania ciepła zagwarantują mieszkańcom dostęp do pewnych i niezawodnych dostaw ekologicznego ciepła sieciowego, które jest jednym z proponowanych przez Fortum rozwiązań dla miast przyszłości.

Fortum, bazując na swoich doświadczeniach, chce wspierać współczesne miasta w rozwiązaniu ich problemów w sposób zrównoważony. Misją firmy jest także ekologiczna produkcja energii niezbędnej do zasilania innowacyjnych rozwiązań dla miast. Jest ona realizowana między innymi dzięki takim inwestycjom jak powstający w Zabrzu wielopaliwowy kocił wraz z siecią ciepłowniczą Bytom-Zabrze oraz budowana w Bytomiu nowa ciepłownia o mocy 25 MW.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska

tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com