komunikat prasowy

Jak zabrzanie wyobrażają sobie nowoczesne miasta? Wakacyjna sonda uliczna.

01 Sierpień 2016, 00:00

- Dzisiejsze miasta rozwijają się w szybkim tempie między innymi ze względu na postęp technologiczny, a także rosnącą świadomość społeczną mieszkańców. Aby rozwój ten mógł przebiegać w sposób zrównoważony niezbędna jest współpraca samorządów i biznesu, ukierunkowana na rozwijanie nowatorskich projektów. Wszędzie tam, gdzie prowadzimy działalność, bierzemy czynny udział w realizacji inicjatyw istotnych dla rozwoju nowoczesnych miast. Jak pokazują wyniki sondy, oczekiwania mieszkańców Zabrza oraz cele jakie stawia sobie Fortum w tym zakresie wzajemnie się uzupełniają – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

Sonda została przeprowadzona w związku z budową nowej elektrociepłowni Fortum w Zabrzu, która już niebawem będzie produkowała ekologiczne ciepło dla mieszkańców. Zdaniem Fortum inwestycje w rozwój sieci ciepłowniczej zagwarantują mieszkańcom dostęp do pewnych i niezawodnych dostaw ekologicznego ciepła sieciowego, które jest jednym z proponowanych przez Fortum rozwiązań dla miast przyszłości.

Fortum, bazując na swoich doświadczeniach, chce wspierać współczesne miasta w rozwiązaniu ich problemów w sposób zrównoważony. Misją firmy jest także ekologiczna produkcja energii niezbędnej do zasilania innowacyjnych rozwiązań dla miast. Jest ona realizowana między innymi poprzez budowę takich zakładów jak nowa, wielopaliowa elektrociepłownia, która już niebawem będzie służyła mieszkańcom Zabrza i Bytomia.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska

tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com