komunikat prasowy

Poznaj energię przyszłości z Fortum! Weź udział w pikniku edukacyjnym i wygraj przejażdżkę samochodem elektrycznym

06 Wrzesień 2016, 00:00

W ramach pikniku „Energia Przyszłości” na mieszkańców czekać będzie interaktywna ścieżka edukacyjna, składająca się z instalacji przygotowanych przez Fortum. Dzięki nim odwiedzający będą mogli poznać między innymi nowoczesne metody produkcji czystego ciepła i energii elektrycznej, jak również dowiedzieć się więcej na temat samochodów elektrycznych czy sposobów modelowania przyjaznej przestrzeni miejskiej. Wraz z pokonywaniem kolejnych etapów ścieżki, uczestnicy pikniku będą mogli zbierać informacje przydatne do późniejszego udziału w konkursie.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w naszym wydarzeniu. Wrocław jest miastem dynamicznym, które cały czas się rozwija i potrzebuje innowacyjnych rozwiązań, przyjaznych dla mieszkańców. Chcemy pokazać wrocławianom przykłady takich udogodnień, stworzonych w oparciu o nasze międzynarodowe doświadczenia. Jestem przekonany, że sobotni piknik dla każdego będzie okazją do przyjemnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

Jednym z elementów pikniku „Energia Przyszłości” będzie prezentacja samochodów elektrycznych. Według ekspertów takie pojazdy będą mogły z powodzeniem zastępować klasyczne samochody spalinowe, jednocześnie przyczyniając się do ochrony środowiska naturalnego, poprzez ograniczanie hałasu i emisji szkodliwych gazów. W trakcie pikniku mieszkańcy będą mogli wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą będzie możliwość bezpłatnego korzystania z samochodu elektrycznego firmy Nissan przez jeden z jesiennych weekendów.

Piknik „Energia Przyszłości” odbędzie się na terenie Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, przy ulicy Stabłowickiej 147 (Kampus Pracze). Wydarzenie, będące elementem obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, rozpocznie się o godzinie 12:00 i potrwa do 19:00. Odwiedzający będą mogli skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej dostępnej na terenie pikniku. Z kolei po zakończeniu pikniku, od godziny 19:30 rozpocznie się seans kina letniego. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com