komunikat prasowy

Wrocławianie poznali energię przyszłości z Fortum!

12 Wrzesień 2016, 00:00

W ramach pikniku „Energia Przyszłości” na mieszkańców czekała interaktywna ścieżka edukacyjna, składająca się z instalacji przygotowanych przez Fortum. Dzięki nim odwiedzający poznali między innymi nowoczesne metody produkcji czystego ciepła i energii elektrycznej, a także dowiedzieli się więcej na temat samochodów elektrycznych czy sposobów modelowania przyjaznej przestrzeni miejskiej.

– Dziękujemy wrocławianom za przybycie. Piknik był dla wszystkich świetną okazją do poszerzenia swojej wiedzy, a także przyjemnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Wrocław jest miastem nowoczesnym i dynamicznie się rozwija, dlatego nie dziwi duże zainteresowanie mieszkańców tematem czystej energii w zrównoważonym mieście przyszłości – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

Największym zainteresowaniem gości pikniku cieszyło się interaktywne stanowisko, na którym poprzez jazdę na rowerach stacjonarnych mogli wytworzyć energię, pozwalającą na wyciśnięcie świeżego soku owocowego. Dużą popularnością cieszyła się także prezentacja samochodów elektrycznych Nissan i BMW. Według ekspertów takie pojazdy będą mogły z powodzeniem zastępować klasyczne samochody spalinowe, jednocześnie przyczyniając się do ochrony środowiska naturalnego, poprzez ograniczanie hałasu i emisji szkodliwych gazów.

Wraz z pokonywaniem kolejnych etapów ścieżki edukacyjnej Fortum, uczestnicy pikniku zbierali informacje przydatne do późniejszego udziału w konkursie. Nagrodą była możliwość bezpłatnego korzystania z samochodu elektrycznego firmy Nissan przez jeden z jesiennych weekendów.

Piknik „Energia Przyszłości”, który odbył się na terenie Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ był realizowany w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com