komunikat prasowy

Maślice zyskają dostęp do sieci ciepłowniczej

18 Październik 2016, 00:00

Budowa nowego odcinka sieci ciepłowniczej Fortum o długości blisko półtora kilometra, zagwarantuje mieszkańcom osiedla Maślice dostęp do ciepła sieciowego, które należy do najbardziej efektywnych i najtańszych sposobów ogrzewania pomieszczeń. Eksperci Fortum szacują, że aktualne zapotrzebowanie na ciepło sieciowe na tym obszarze wynosi około 3,5 MW, jednak ta liczba do 2020 roku może wzrosnąć nawet do 9 megawatów.

–  Wrocław jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się miast w Polsce, co przekłada się na rosnące zapotrzebowanie na ciepło sieciowe. Potwierdzają to niedawno realizowane przez nas duże projekty polegające na podłączaniu do sieci całych obszarów miejskich, takich jak Kępa Mieszczańska, Nowe Żerniki czy właśnie Maślice. Cieszymy się, że coraz więcej wrocławian zyskuje dostęp do tego efektywnego i taniego sposobu ogrzewania, którego wykorzystanie dodatkowo przyczynia się do poprawy jakości powietrza w mieście – podkreśla Tomasz Śmilgiewicz, dyrektor sprzedaży Fortum.

Nowy odcinek sieci ciepłowniczej o długości 1 400 metrów zostanie poprowadzony od istniejącej infrastruktury Fortum, zlokalizowanej w pobliżu Stadionu Miejskiego we Wrocławiu. Jego budowa będzie możliwa dzięki zaangażowaniu KOGENERACJI S.A., która aktywnie uczestniczyła w procesie planowania projektu.

– Nasze porozumienie pokazuje, że możliwa jest harmonijna współpraca pomiędzy producentem a dostawcą ciepła. Chcemy, aby coraz więcej wrocławian zyskiwało dostęp do produkowanego przez nas ciepła sieciowego dlatego podjęliśmy decyzję o włączeniu się w projekt budowy sieci ciepłowniczej na Maślice – mówi Maciej Tomaszewski, Dyrektor Handlu i Rozwoju KOGENERACJI S.A.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska

tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com