komunikat prasowy

Podpisano umowę sprzedaży Elektrociepłowni Szombierki

25 Październik 2016, 00:00

– Historyczna Elektrociepłownia Szombierki to obiekt o bardzo dużym potencjale, a my mamy pomysł na jego wykorzystanie. Naszym celem jest przywrócenie jej do życia, aby znowu mogła służyć mieszkańcom Bytomia, jednak w zupełnie innej roli niż dotychczas. Nasze plany są unikatowe nie tylko w skali Polski, ale i całej Europy, ich realizacja z pewnością wpłynie pozytywnie na wizerunek miasta i przyniesie wiele korzyści mieszkańcom – mówi Piotr Szwimer z Rezonator S.A.

Nowy właściciel planuje powołanie do życia fundacji pod nazwą „Fabryka Muzyki Generator” i wykorzystanie historycznej elektrociepłowni do działalności kulturalnej, obejmującej między innymi stworzenie na jej terenie teatru muzycznego, studiów nagrań i mediateki. Ponadto do celów fundacji będzie również należało promowanie tradycji i dziedzictwa kultury przemysłowej Górnego Śląska.

– Elektrociepłownia Szombierki to obiekt o niebagatelnej wartości historycznej, zaliczany do pereł architektury postindustrialnej. Wykorzystanie go do działalności kulturalnej spowoduje, że zakład zyska drugie życie, a mieszkańcy będą mogli się cieszyć z szerokiej oferty artystycznej w ciekawym otoczeniu. Jestem przekonany, że Elektrociepłownia Szombierki może stać się nie tylko wizytówką naszego miasta, ale i całego regionu – podkreśla Damian Bartyla, Prezydent Bytomia.

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com