komunikat prasowy

Podsumowanie czwartej edycji programu Honorowy Dawca Energii Fortum w Płocku

06 Październik 2016, 00:00

Tegoroczna edycja akcji Honorowy Dawca Energii Fortum trwała od 9 kwietnia do 30 września. W tym czasie wzięło w niej udział ponad 220 mieszkańców Płocka, którzy łącznie przebyli ponad 90 tysięcy kilometrów. Pozwoliło to na wytworzenie blisko 4 milionów watogodzin energii. Taka ilość umożliwiłaby świecić żarówce LED przez około 45 lat! Najpopularniejszą dyscypliną wybieraną przez honorowych dawców energii z Płocka była jazda na rowerze.

 W czwartej edycji  programu wzięło udział ponad 2000 mieszkańców z wszystkich pięciu miast, którzy przebyli łącznie ponad 720 tysięcy kilometrów. Tym sposobem, w ciągu sześciu miesięcy akcji wytworzonych zostało 36 milionów watogodzin pozytywnej energii, a aplikację Honorowy Dawca Energii Fortum uruchamiano blisko 75 tysięcy razy, czyli średnio 400 razy dziennie. Bardzo dziękujemy wszystkim za tak liczny udział – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

W ramach płockiej edycji Honorowego Dawcy Energii Fortum pomoc finansowa trafi do Stowarzyszenia Przyjaciół Chóru "Vox Singers”, którego celem działalności jest upowszechnianie kultury muzycznej wśród mieszkańców Płocka i regionu północnego Mazowsza. Środki uzyskane z akcji organizacja przeznaczy na realizację projektu artystycznego "Wyśpiewać marzenia", w tym warsztatów artystycznych dla osób niepełnosprawnych.

–  Dziękuję wszystkim mieszkańcom za zaangażowanie i aktywny udział w programie. Tym razem płocczanie również nie zawiedli i dzięki aktywności uczestników akcji udało się poprawić wynik z ubiegłego roku. Najważniejsze jednak, że dzięki wytrwałości mieszkańców osoby potrzebujące po raz kolejny otrzymają realną pomoc i wezmą udział w niezwykłym projekcie, który dzięki wsparciu finansowemu Fortum, zorganizuje dla nich Vox Singers – mówi Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka, który objął akcję honorowym patronatem.

Honorowy Dawca Energii Fortum to akcja charytatywna, odbywająca się w pięciu polskich miastach: Bytomiu, Częstochowie, Płocku, Wrocławiu i Zabrzu. Ma na celu promocję aktywnego trybu życia oraz pomoc potrzebującym. Jest skierowana zarówno do osób aktywnych fizycznie, jak i tych, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem.

Ostateczne wyniki programu są dostępne pod adresem: http://honorowydawcaenergii.fortum.pl/

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com