komunikat prasowy

Podsumowanie czwartej edycji programu Honorowy Dawca Energii Fortum we Wrocławiu

10 Październik 2016, 00:00

Tegoroczna edycja akcji Honorowy Dawca Energii Fortum trwała od 9 kwietnia do 30 września. W tym czasie wzięło w niej udział 135 mieszkańców Wrocławia, którzy łącznie przebyli ponad 40 tysięcy kilometrów. Pozwoliło to na wytworzenie 190 tysięcy watogodzin energii. Najpopularniejszą dyscypliną wybieraną przez honorowych dawców energii z Wrocławia była jazda na rowerze.

 W czwartej edycji  programu wzięło udział ponad 2000 mieszkańców z wszystkich pięciu miast, którzy przebyli łącznie ponad 720 tysięcy kilometrów. Tym sposobem, w ciągu sześciu miesięcy akcji wytworzonych zostało przeszło 36 milionów watogodzin pozytywnej energii, a aplikację Honorowy Dawca Energii Fortum uruchamiano blisko 75 tysięcy razy, czyli średnio 400 razy dziennie. Bardzo  dziękujemy wszystkim za tak liczny udział – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

W ramach wrocławskiej edycji HDEF pomoc finansowa trafi do Fundacji Hospicyjnej, której celem działalności jest wspieranie ruchu paliatywno-hospicyjnego i wszelkich inicjatyw mających na celu pomoc ludziom cierpiącym na choroby nowotworowe. Fundusze zdobyte w ramach akcji przeznaczone zostaną na zakup sprzętu, leków oraz pomoc socjalną dla chorych.

– Chciałbym bardzo serdecznie podziękować mieszkańcom naszego miasta, którzy włączyli się do akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. Zaangażowanie wszystkich uczestników programu to dowód na to, że wrocławianie cenią sobie zdrowy styl życia, a poprzez aktywność fizyczną chcą wspierać osoby najbardziej potrzebujące mówi Piotr Mazur, dyrektor Biura Sportu, Turystyki i Rekreacji UM Wrocławia.

Honorowy Dawca Energii Fortum to akcja charytatywna, odbywająca się w pięciu polskich miastach: Bytomiu, Częstochowie, Płocku, Wrocławiu i Zabrzu. Ma na celu promocję aktywnego trybu życia oraz pomoc potrzebującym dzieciom. Jest skierowana zarówno do osób aktywnych fizycznie, jak i tych, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem.

Ostateczne wyniki programu są dostępne pod adresem: http://honorowydawcaenergii.fortum.pl/

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska

tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com