komunikat prasowy

Sieć ciepłownicza Fortum w Płocku gotowa na rozpoczęcie sezonu zimowego

17 Październik 2016, 00:00

Do końca września 2016 roku Fortum przeprowadziło w Płocku prace modernizacyjne, przyłączeniowe oraz przeglądy i konserwacje urządzeń ciepłowniczych warte łącznie około ponad 6,5 mln zł. W ramach tej kwoty na rozwój sieci ciepłowniczej przeznaczono blisko 2,5 mln zł. Do sieci podłączone zostały budynki przy ulicach Jakubowskiego, Dworcowej, Armii Krajowej, Kwiatka oraz Jana Pawła II. W sumie od początku roku do końca września Fortum podłączyło do sieci ciepłowniczej w Płocku 23 budynki. Do końca 2016 roku firma planuje przyłączyć do sieci obiekty o łącznej mocy 4 MW.

– Ciepłe miesiące zawsze oznaczają dla nas okres wzmożonej pracy związanej z prowadzeniem intensywnych prac modernizacyjnych i przyłączeniowych. Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu grzewczego, a mieszkańcy Płocka mogą być spokojni o dostawy ciepła – mówi Sławomir Fijałkowski, kierownik ds. inwestycji Fortum.

Jak dotychczas w 2016 roku Fortum przeprowadziło prace modernizacyjne sieci ciepłowniczej i węzłów o wartości ponad 4 mln zł. W ich ramach firma zmodernizowała sieć przy ulicy Kredytowej, Małachowskiego, Na Skarpie, Chopina, Teatralnej, Kazimierza Wielkiego oraz Gradowskiego.

– Dbamy o to żeby nasza sieć w Płocku była stale modernizowana, aby zapewnić mieszkańcom bezpieczne dostawy ciepła. Wdrażamy również zaawansowany systemu monitoringu i sterowania węzłami cieplnymi. Dzięki niemu nasi specjaliści będą mogli szybciej eliminować wszelkie zakłócenia pracy sieci dostarczającej ciepło do mieszkańców Płocka – podkreśla Rafał Ciesielski, kierownik sieci ciepłowniczej Fortum.

Nowy system pozwoli na monitorowanie pracy węzłów cieplnych i instalacji odbiorczych w czasie rzeczywistym oraz zdalne sterowanie urządzeniami w węźle. Specjaliści Fortum będą także na bieżąco otrzymywali różnego rodzaju powiadomienia i alarmy pozwalające na wczesną identyfikację nieszczelności oraz innych nieprawidłowości w pracy urządzeń. Jak dotychczas za kwotę 700 tysięcy złotych firma podłączyła do nowoczesnego systemu ponad 450 z planowanych 750 węzłów. Przewidywana łączna wartość inwestycji w Płocku w całym 2016 roku wyniesie 9 mln złotych.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com