komunikat prasowy

Fortum rozpoczęło montaż kotła w nowej elektrociepłowni w Zabrzu

23 Listopad 2016, 00:00

W nowym zakładzie Fortum energia produkowana będzie w elastycznym, wielopaliwowym kotle z cyrkulacyjnym złożem fluidalnym firmy Amec Foster Wheeler. Nowe źródło ciepła będzie dostosowane do spalania węgla, paliwa alternatywnego (RDF – Refuse Derived Fuel) i biomasy, z możliwością stosowania miksu tych paliw. Ponadto, kocioł zostanie wyposażony w nowoczesny kompleksowy system oczyszczania spalin, co wpłynie na ograniczenie emisji szkodliwych substancji.

– W naszej elektrociepłowni wykorzystamy najnowocześniejsze dostępne technologie, które umożliwią nie tylko efektywną produkcję energii, ale przyczynią się również do poprawy jakości powietrza w regionie. Nasza inwestycja ma na celu zapewnienie mieszkańcom bezpiecznych i stałych dostaw ciepła sieciowego, które jest jednym z najbardziej ekologicznych sposobów ogrzewania – podkreśla Piotr Górnik, dyrektor ds. produkcji Fortum.

Aktualnie na placu budowy nowej elektrociepłowni Fortum codziennie pracuje około 300 osób. Oprócz rozpoczęcia prac związanych z montażem części ciśnieniowej kotła, Fortum kontynuuje budowę konstrukcji stalowej budynku kotła. Został tam zainstalowany zbiornik wody zasilającej oraz montowane są przykotłowe silosy paliw.  Powstała również konstrukcja budynku elektrycznego, w którym znajdzie się nastawnia, czyli centrum sterowania elektrociepłownią. Wszystkie dotychczasowe prace budowlane postępują zgodnie z przyjętym harmonogramem i przy zachowaniu najwyższych standardów w zakresie bezpieczeństwa.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska

tel:+48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com