komunikat prasowy

Fortum rozpoczyna detaliczną sprzedaż energii elektrycznej i gazu

08 Listopad 2016, 00:00

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępów w procesie integracji naszych firm. Dla dotychczasowych klientów Duonu zmiana oznacza same korzyści. Dzięki międzynarodowym doświadczeniom Fortum będziemy mogli oferować im nowe rozwiązania w konkurencyjnych cenach. Niezależnie od miejsca w którym działamy satysfakcja klienta jest dla nas najważniejsza – deklaruje Matti Saario, wiceprezes Fortum ds. relacji z klientami.

Fortum działa na rynku sprzedaży energii elektrycznej od ponad 20 lat i w tym momencie obsługuje 1,3 mln klientów w Finlandii, Szwecji i Norwegii, co  zapewnia mu pozycję lidera w krajach nordyckich. Eksperci Fortum szacują, że na polskim rynku znajduje się około 17 milionów klientów, a postępująca liberalizacja daje szansę szybkiego rozwoju nowym uczestnikom rynku.

– Nasza silna pozycja w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw będzie stanowiła dobrą platformę rozwoju na dużym i szybko rozwijającym się rynku sprzedaży energii elektrycznej i gazu w Polsce. Będziemy mogli również dostarczać klientom innowacyjne produkty i usługi, sprawdzone na rynkach zagranicznych. Dobrym przykładem jest nasza oferta, która pozwoli klientom indywidualnym korzystać z darmowej energii przez 10 godzin na dobę – mówi Mariusz Caliński z Fortum.

Oferta Fortum o nazwie „Darmowe Godziny” skierowana jest do nowych klientów, którzy obecnie mają taryfę jednostrefową i podpiszą umowę sprzedaży energii elektrycznej na rok. Dzięki temu do końca 2017 roku będą mogli bezpłatnie korzystać z energii elektrycznej przez dziesięć godzin w ciągu doby (między 13:00 a 15:00 oraz 22:00 a 6:00). Szczegóły oferty dostępne są pod adresem: www.fortum.pl

Zgodnie ze strategią Fortum, spółki Grupy Duon S.A. działające w obszarze sprzedaży detalicznej energii, będą od dziś funkcjonować pod marką wspólną - Fortum.

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com