komunikat prasowy

Elektrycznym samochodem z Helsinek do Oslo

02 Marzec 2017, 00:00

Wysokosprawne stacje ładowania pojazdów elektrycznych Fortum (High-Power Charging) będą dysponowały mocą jednostkową od 150 do 350 kilowatów i będą przystosowane do obsługi głównych modeli samochodów dostępnych na rynku. Pierwsze cztery stacje ładowania zostaną wybudowane jeszcze w tym roku. Ich instalacja stanowi pierwszy krok w kierunku stworzenia w krajach nordyckich infrastruktury, która pozwoli kierowcom na pełne wykorzystanie zalet nowych modeli samochodów elektrycznych i umożliwi podróżowanie na długich dystansach.

Fortum posiada bogate doświadczenia w instalowaniu i zarządzaniu sieciami ładowania samochodów elektrycznych. Firma zdobyła je między innymi w Norwegii, która dysponuje największym rynkiem tego typu pojazdów w Europie – po jej drogach jeździ już ponad 100 tysięcy aut elektrycznych. Infrastruktura Fortum w ramach systemu o nazwie Charge&Drive w krajach nordyckich składa się łącznie z 1 200 ładowarek, włączając w to 450 punktów szybkiego ładowania o mocy 50 kilowatów. Firma aktywnie poszukuje kolejnych partnerów do współpracy i chce rozwijać swoją sieć w Europie.

– Projekt Fortum Charge&Drive rozpoczął się w 2010 roku i pierwotnie miał na celu połączenie stolic krajów nordyckich stacjami szybkiego ładowania. Przez te lata wiele się nauczyliśmy i udało nam się zbudować najwyższą jakość usług, które są cenione przez klientów. Uważamy, że nadszedł odpowiedni moment żeby powrócić do naszego pomysłu i za pośrednictwem wysokosprawnych stacji ładowania zagwarantować kierowcom możliwość pełnego wykorzystania potencjału samochodów elektrycznych – podkreśla Markus Hökfelt, odpowiedzialny w Fortum za projekt Charge&Drive.

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy Fortum
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com