komunikat prasowy

Fortum po raz szósty wspiera młodych Ślązaków

16 Marzec 2017, 00:00

Do tegorocznej edycji programu Fortum dla Śląskich Dzieci zakwalifikowało się 134 uczestników w wieku od 11 do 15 lat. Dzieci i młodzież, które wezmą udział w projekcie czeka blisko 50 godzin warsztatów. W tym roku grupowe zajęcia z tańca, teatru, fotografii, śpiewu, plastyki i dziennikarstwa poprowadzi 43-osobowy zespół realizatorów, w tym 14 trenerów i opiekunów oraz 29 wolontariuszy. Ponadto uczestnicy programu będą mieli okazję spotkać się ze znanymi Ślązakami, którzy opowiedzą o ścieżkach swoich karier i postarają się przekonać młodych ludzi, jak wiele można dokonać, dzięki konsekwentnej realizacji swoich marzeń.

– Sukces poprzednich edycji pokazał, że prowadzona przez nas inicjatywa jest potrzebna, a młodzi Ślązacy są pełni pasji i zaangażowania. Wystarczy tylko umożliwić im dobry start i rozwój we właściwym kierunku. Program Fortum dla Śląskich Dzieci stanowi dla nich realną i długotrwałą pomoc, z której chętnie korzystają. Cieszymy się, że już po raz szósty będziemy pomagać młodym mieszkańcom Bytomia i Zabrza nie tylko w realizacji ich marzeń, ale również w zdobywaniu praktycznych umiejętności – mówi Izabela Van den Bossche z komunikacji korporacyjnej Fortum.

Pierwszy etap programu, który potrwa do końca czerwca, wyjątkowo w tym roku zakończy się wspólnym występem wszystkich uczestników projektu. Podczas finału na deskach Teatru Nowego w Zabrzu, w przygotowanej specjalnie na tę okazję sztuce teatralnej, wystąpią 134 osoby biorące udział w projekcie, wspierane przez 29 wolontariuszy. Tradycyjnie pierwszy etap zakończy również wybranie przez Fortum oraz Fundację Pomocy Dzieciom Ulica 40 najbardziej zaangażowanych i kreatywnych uczestników. Każdy z nich otrzyma specjalne stypendium, dostosowane do ich indywidualnych potrzeb i predyspozycji oraz zaproszenie do drugiego etapu projektu, który potrwa od września 2017 do marca 2018 roku.

– To dla nas niezwykle ważne, że zainaugurowana sześć lat temu przez Fortum inicjatywa nadal może być realizowana i cieszy się tak dużym zainteresowaniem młodych Ślązaków. Ten pogram to nie tylko możliwość realizacji ich pasji i zainteresowań, ale również szansa dla tych, którzy są w trudnej sytuacji życiowej i wsparcie w rozwiązywaniu codziennych problemów – mówi Adrian Kowalski, Prezes Fundacji Pomocy Dzieciom Ulica, partnera projektu.

Program Fortum dla Śląskich Dzieci realizowany jest od 2012 roku. Dotychczas wzięło w nim udział łącznie blisko 600 dzieci, z których ponad 400 nagrodzono indywidualnymi stypendiami. Tegoroczna edycja programu została objęta honorowym patronatem Prezydent Miasta Zabrza, Małgorzatę Mańkę-Szulik oraz Prezydenta Miasta Bytomia, Damiana Bartylę.

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy Fortum
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com