komunikat prasowy

Fortum sprawdzi szczelność wrocławskiej sieci ciepłowniczej

14 Marzec 2017, 00:00

Kontrola szczelności ma na celu wykrycie ewentualnych wycieków i usterek wymienników ciepła w obrębie sieci ciepłowniczej, zasilanej z elektrociepłowni Wrocław i Czechnica. Od czwartku przez kilka dni do wody w sieci będzie dodawany zielony barwnik, fluoresceina, która jest bezpieczna zarówno dla ludzi, jak i instalacji. Fortum stosuje ją zgodnie z wytycznymi Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Jeśli po odkręceniu kranu pojawi się woda zabarwiona na zielono, może to oznaczać, że uszkodzony jest wymiennik ciepła, a woda z sieci ciepłowniczej przedostaje się do wewnętrznej instalacji budynku. W takim przypadku należy powiadomić służby Fortum, dzwoniąc pod bezpłatny numer 993 i nie korzystać z zabarwionej wody.

– Dbamy o to aby zapewnić mieszkańcom bezpieczne i pewne dostawy ciepła oraz ciepłej wody, dlatego zdecydowaliśmy się na kontrolę szczelności sieci ciepłowniczej. Pojawienie się zielonej wody w kranie to znak, że w danej instalacji mogła nastąpić usterka. W takiej sytuacji prosimy mieszkańców o niezwłoczny kontakt z dyżurującymi przez całą dobę służbami Fortum – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

W prawidłowo funkcjonującym węźle barwiona na zielono sieciowa woda grzewcza nie powinna mieszać się z wodą w instalacji wewnętrznej budynku. Jeśli kolor wody z kranu nie zmieni się oznacza to, że sieć jest szczelna, a wymiennik ciepła odpowiedzialny za jej podgrzanie działa poprawnie.

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy Fortum
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com