komunikat prasowy

Ekokem to od teraz Fortum

03 Kwiecień 2017, 00:00

Celem Fortum jest angażowanie klientów i społeczeństwa w budowę czystszego świata, a działalność biznesowa na rzecz środowiska naturalnego odgrywa kluczową rolę w realizacji tej wizji. Firma pracuje nad rozwojem inteligentnych i zrównoważonych rozwiązań, które zapewnią cyrkulację wartościowych surowców i pozwolą na usuwanie szkodliwych substancji z obiegu materiałów. Fortum chce również wykorzystywać swoją wiedzę i doświadczenie do rozwiązywania problemów miast oraz klientów przemysłowych w sposób zrównoważony i przyczyniać się do budowy gospodarki o obiegu zamkniętym (circular economy).

W ramach Grupy Fortum dawny Ekokem będzie stanowił obszar biznesowy Recycling and Waste Solutions. Po zmianie nazwy jednostka będzie prowadziła swoją działalność w dotychczasowym kształcie.

– Wspólnie, jako jedno Fortum, jesteśmy znaczącym graczem w obszarze circular economy. Dzięki kompleksowemu portfolio rozwiązań z zakresu gospodarowania odpadami, recyklingu i inżynierii środowiska, będziemy mogli jeszcze lepiej obsługiwać klientów. Nasze usługi będziemy świadczyć tak skutecznie jak dotychczas – deklaruje Kalle Saarimaa, VP Recycling and Waste Solutions.

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy Fortum
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com