komunikat prasowy

Wystartowała kolejna edycja programu Honorowy Dawca Energii Fortum

25 Kwiecień 2017, 00:00

Liczniki projektu Honorowy Dawca Energii Fortum ruszyły 22 kwietnia 2017 roku. Darmowa aplikacja mobilna będzie zliczać kilometry przemierzone przez wszystkich użytkowników podczas ich aktywności. Następnie kilometry zostaną przeliczone na energię, której ilość przełoży się na pomoc finansową dla organizacji społecznych w Bytomiu, Częstochowie, Płocku, Wrocławiu i Zabrzu. Co ważne, do projektu mogą przyłączyć się nie tylko osoby z tych miejscowości. Każdy ma możliwość wzięcia udziału w akcji wybierając miasto, które chce wspierać.

– Dzięki akcji Honorowy Dawca Energii Fortum każdy, kto lubi spędzać czas aktywnie, może równocześnie w łatwy sposób wspierać potrzebujących. Jestem przekonany, że po raz kolejny wszyscy uczestnicy pokażą ducha rywalizacji i powalczą o jak najlepszy wynik, a  tym samym o wsparcie finansowe dla wybranej organizacji – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

Do końca września 2017 roku, czyli do czasu wyłączenia liczników, kolejne porcje wyprodukowanej energii, liczonej w watogodzinach, są sumowane zarówno dla osób indywidualnych, jak i całych miast. Po zakończeniu projektu, Fortum przekaże darowiznę na cele charytatywne każdej z 5 organizacji. Wysokość darowizny uzależniona będzie od miejsca w rankingu miast, czyli ilości energii zebranej przez użytkowników aplikacji wspierających dane miasto.

Aplikacja HDEF przeznaczona jest na urządzenia mobilne wyposażone w system iOS lub Android. Jej użytkownicy mają dostęp do informacji o aktualnej pozycji, prędkości i czasie aktywności fizycznej, przebytym dystansie oraz ilości wytworzonej energii. Aplikacja posiada również opcję udostępniania osiągniętych wyników na portalu społecznościowym Facebook, a także możliwość synchronizacji z popularnymi programami, służącymi do mierzenia aktywności fizycznej. Bieżące informacje na temat akcji można znaleźć na stronie internetowej www.honorowydawcaenergii.fortum.pl oraz na Facebooku.

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy Fortum
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com