komunikat prasowy

Fortum dostarczy firmie EV Plus technologię ładowania samochodów elektrycznych

27 Czerwiec 2017, 00:00

Pozyskanie technologii Fortum Charge&Drive ma być elementem realizacji programu EV+PL 2020, w ramach którego poznańska spółka zamierza zbudować ogólnopolski system ładowania pojazdów elektrycznych. Obecnie firma posiada trzy stacje ładowania w Poznaniu, a kolejne dwie są w trakcie uruchamiania.

Chcemy przyczyniać się do rozwoju elektromobilności w Polsce i uważamy, że jednym z głównych czynników, który skłoni kierowców do użytkowania aut elektrycznych jest budowa rozwiniętej sieci punktów ładowania. Muszą one dysponować przyjaznym dla klienta interfejsem obsługi i płatności. Decydując się na współpracę z firmą Fortum oraz z czołowymi producentami stacji ładowania, chcemy zaproponować naszym klientom kompleksowy pakiet produktów i usług z zakresu elektromobilności. Obecnie trwają intensywne prace wdrożeniowe platformy EV+. Naszym Klientom chcielibyśmy udostępnić rozwiązanie na przełomie III i IV kwartału 2017 roku – mówi Wojciech Gortych, członek zarządu EV Plus.

Oparty na technologii chmurowej system Fortum Charge&Drive umożliwia zdalny monitoring oraz aktualizację punktów ładowania. Pozwala także na łatwe dokonywanie opłat za ich wykorzystanie. Doświadczenia Fortum pokazują, że stworzenie kompleksowej infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych wymaga nie tylko niezawodnych rozwiązań technologicznych, ale również uwzględnienia potrzeb klientów.

­– Nasze doświadczenia zdobyte na rynkach skandynawskich pokazują, że użytkownicy pojazdów elektrycznych oczekują nie tylko dokładnych informacji w czasie rzeczywistym na temat lokalizacji i dostępności poszczególnych punktów ładowania, ale również wygodnych metod płatności za usługę. Cieszymy się, że nasze rozwiązanie technologiczne znalazło już drugiego nabywcę w Polsce, chcemy aktywnie współpracować z polskimi partnerami i przyczyniać się do rozwoju przyjaznej dla środowiska elektromobilności ­– podkreśla Rami Syväri, odpowiedzialny w Fortum za międzynarodowy rozwój biznesu Charge&Drive.

EV Plus jest firmą specjalizującą się w sprzedaży produktów i usług rynku e-mobility. Oferta firmy obejmuje szybkie i półszybkie stacje ładowania samochodów elektrycznych dopasowane do indywidualnych potrzeb inwestora i jego możliwości technicznych.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy Fortum
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com