komunikat prasowy

Fortum po raz szósty wspiera młodych Ślązaków

22 Czerwiec 2017, 00:00

Do tegorocznej edycji programu Fortum dla Śląskich Dzieci zakwalifikowało się 134 uczestników w wieku od 11 do 15 lat. Organizatorzy zrealizowali z nimi ponad 50 godzin warsztatów z tańca, teatru, fotografii, śpiewu, plastyki i dziennikarstwa. Zajęcia poprowadził 43-osobowy zespół opiekunów oraz wolontariuszy. Uczestnicy programu, podobnie jak w poprzednich edycjach mieli okazję porozmawiać ze znanym Ślązakiem, który opowiedział o swojej ścieżce kariery. W tym roku był to dziennikarz Mirosław Riedel, który przekonywał, jak wiele można dokonać, dzięki konsekwentnej realizacji swoich marzeń.

 – Fortum dla Śląskich Dzieci to okazja dla młodych ambitnych osób do realizacji swoich zainteresowań i pasji. Równocześnie stanowi realną długofalową pomoc dla tych wszystkich, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Cieszymy się, że od lat możemy wspierać młodych Ślązaków i z wielką dumą obserwujemy ich rozwój – mówi Izabela Van den Bossche, wiceprezes ds. komunikacji, City Solutions Fortum.

Podsumowaniem pierwszego etapu szóstej edycji programu był występ uczestników w przygotowanej specjalnie na tę okazję sztuce teatralnej w Teatrze Nowym w Zabrzu. W kolejnym etapie Fortum, wspólnie z partnerem programu Fundacją Pomocy Dzieciom Ulica, wybierze spośród wszystkich uczestników grupę najbardziej aktywnych osób. Zostaną one zaproszone do drugiego etapu i otrzymają stypendia na dalszą realizację swoich pasji.

– Cieszymy się, że kolejna już, szósta edycja programu Fortum dla Śląskich Dzieci, spotkała się z tak dużym zainteresowaniem młodych Ślązaków. To dla nas niezwykle ważne, że wspólnie możemy pomóc w rozwoju pasji i zainteresowań najzdolniejszych mieszkańców naszego regionu i udowodnić im, że warto spełniać swoje marzenia – mówi Adrian Kowalski, Prezes Fundacji Pomocy Dzieciom Ulica, partnera projektu.

Program Fortum dla Śląskich Dzieci realizowany jest od 2012 roku. Dotychczas wzięło w nim udział łącznie ponad 730 dzieci, z których niemal 450 nagrodzono indywidualnymi stypendiami. Tegoroczna edycja programu została objęta honorowym patronatem przez Prezydent Miasta Zabrza, Małgorzatę Mańkę-Szulik oraz Prezydenta Miasta Bytomia, Damiana Bartylę.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy Fortum
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com