komunikat prasowy

Tańsza klimatyzacja dzięki darmowemu prądowi od Fortum

28 Czerwiec 2017, 00:00

Jak wynika z danych opublikowanych przez GUS, liczba gospodarstw domowych w Polsce, które między 2002 a 2016 rokiem zdecydowały się na zamontowanie urządzeń klimatyzacyjnych wzrosła aż o 80%. Użytkownicy domowych systemów chłodzenia muszą się liczyć z wyższymi rachunkami za energię elektryczną. Według ekspertów w przypadku mieszkania o powierzchni 50 m² opłaty w upalnych letnich miesiącach mogą wzrosnąć nawet o około 100-150 zł. Jednak dzięki ofercie Fortum osoby posiadające klimatyzatory mogą realnie obniżyć swoje rachunki za prąd. Firma oferuje im dostęp do darmowej energii między innymi wtedy, kiedy temperatury za oknem są najwyższe – między godziną 13 a 15.

Tańsza klimatyzacja to niejedyna korzyść, na jaką mogą liczyć klienci Fortum. Eksperci firmy podkreślają, że nawet niewielkie zmiany w sposobie korzystania z energii elektrycznej mogą przynieść znaczne oszczędności. Proste działania, takie jak ładowanie urządzeń mobilnych po godzinie 22 czy częstsze korzystanie z funkcji opóźnionego startu w pralce pozwolą przenieść nawet do 40 procent dobowego zużycia energii na darmowe godziny. Według szacunków, dzięki temu mieszkańcy trzypokojowego mieszkania w Warszawie mogą oszczędzić nawet do 550 złotych rocznie. Z kolei w przypadku domku jednorodzinnego kwota oszczędności może wzrosnąć powyżej tysiąca złotych.

Oferta Fortum o nazwie „Darmowe Godziny” skierowana jest do nowych klientów indywidualnych, którzy korzystają obecnie ze zdecydowanie najbardziej powszechnej w Polsce taryfy jednostrefowej i podpiszą roczną umowę sprzedaży energii elektrycznej. Po tym czasie klienci będą mogli zdecydować, czy pozostać z Fortum na dłużej czy poszukać na rynku innej oferty. Szczegóły oferty Fortum dostępne są pod adresem: http://energia.fortum.pl/darmowe-godziny

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy Fortum
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com