komunikat prasowy

Audyty Fortum zapewnią blisko 7 milionów złotych oszczędności polskim przedsiębiorstwom i instytucjom

13 Lipiec 2017, 00:00

Fortum prowadzi w Polsce autorski program zaawansowanych audytów dla przedsiębiorstw i instytucji. W jego ramach firma bezpłatnie oferuje swoim klientom nie tylko rozbudowaną analizę wydatków na energię elektryczną i gaz, ale również sprawdza możliwość uzyskania dodatkowych dochodów poprzez wykorzystanie paneli fotowoltaicznych. Na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy Fortum wykonało 623 audyty gazowe, 455 audytów energetycznych oraz 129 audytów fotowoltaicznych.

– Nasze analizy pokazują wyraźnie, że klienci najwięcej pieniędzy tracą w wyniku złego doboru grupy taryfowej oraz mocy zamówionej, a także ze względu na brak urządzeń do kompensacji mocy biernej. Proste rozwiązania, takie jak zmiana grupy taryfowej mogą przynieść im znaczne zmniejszenie opłat za energię. Szacujemy, że klienci którzy skorzystają z naszych rekomendacji zaoszczędzą na rachunkach za prąd i gaz blisko 7 milionów złotych w ciągu najbliższych 3 lat – mówi Mariusz Caliński z Fortum, odpowiedzialny za sprzedaż gazu i energii elektrycznej w Polsce.

Doświadczenia Fortum pokazują, że podejście zarówno firm, jak i instytucji, takich jak na przykład szkoły do kwestii audytów jest zróżnicowane. Duża część klientów uważa, że w wyniku nieodpowiednich parametrów umowy płaci zbyt dużo za energię elektryczną i gaz, dlatego sama zwraca się do ekspertów firmy o pomoc. Część przedsiębiorców pozostaje jednak sceptyczna i jest przekonana, że wybrane przez nich rozwiązanie jest optymalne, a audyt jedynie potwierdzi ich przypuszczenia.

– W większości przypadków nasz audyt wykazuje, że klient może zoptymalizować parametry swojej umowy w celu ograniczenia wydatków na energię elektryczną i gaz. Ponadto w przypadku niektórych klientów możliwa jest instalacja paneli fotowoltaicznych, które mogą przynieść dodatkowe zyski – szacujemy, że nasze dotychczasowe rekomendacje w tym zakresie zapewnią klientom ponad milion złotych w perspektywie 3 lat. Nasi eksperci oprócz rekomendacji służą również pomocą w wypełnianiu odpowiednich wniosków, a także mogą skontaktować się ze specjalistami, którzy zajmują się przebudową instalacji elektrycznych – dodaje Mariusz Caliński.

Audyty Fortum są wykonywane przez doświadczonych specjalistów i opierają się na przeprowadzeniu kompleksowego wywiadu z klientem. Zbierane informacje dotyczą charakteru i godzin pracy oraz mocy wykorzystywanych urządzeń, szczególnie tych, które pracują przez całą dobę. Uzyskane dane są porównywane z użyciem mocy i energii, wskazanym na fakturach. Zdobyte informacje są następnie wprowadzane do modelu analitycznego, który generuje optymalne parametry umowy.

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy Fortum
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com