komunikat prasowy

Rusza kolejna edycja festiwalu Leżak Fortum!

09 Sierpień 2017, 00:00

Odbywający się od kilku lat festiwal Leżak Fortum, to chętnie odwiedzane przez mieszkańców kino plenerowe, które jest również okazją do spotkania z gwiazdami polskiego kina. Gościem pierwszego dnia tegorocznego festiwalu będzie Dominika Ostałowska, aktorka znana m.in. z roli Marty Mostowiak. Zaraz po spotkaniu z gwiazdą widzowie obejrzą dwie zagraniczne produkcje filmowe: komedię „Praktykant” oraz wzorowany na komiksie o tym samym tytule film akcji „Deadpool”.

– Cieszymy się, że Leżak Fortum na dobre wpisał się w kalendarz wakacyjnych wydarzeń kulturalnych w Częstochowie. Co roku w Amfiteatrze zbierają się tłumy częstochowian zainteresowanych przyjemnym spędzeniem sobotniego wieczora pod chmurką z dobrym kinem. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału również w tegorocznej edycji!  podkreśla Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum

W trakcie festiwalu uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursie, w którym powalczą o firmowe leżaki Fortum – idealne do komfortowego oglądania plenerowych seansów czy wykorzystania w przydomowym ogródku. Festiwal rozpoczyna się o godz. 19, spotkanie z Dominiką Ostałowską odbędzie się o godzinie 20 natomiast projekcje filmowych hitów przewidziano na godzinę 21.

Leżak Fortum to cykliczne wydarzenie organizowane wspólnie przez Fortum oraz Urząd Miasta Częstochowy. W dotychczasowych edycjach udział wzięli m.in. Lesław Żurek, Olga Bołądź, Bartłomiej Topa, Małgorzata Foremniak, a w ramach festiwalowych hitów wyświetlono takie filmy jak: „Więzień labiryntu”, „Pompeje”, „Panaceum” czy „O północy w Paryżu”.

 

Dalszych informacji udziela:

Magdalena Jarząbek

tel: +48 602 338 044

Magdalena.Jarząbek [małpa] fortum [kropka] com