komunikat prasowy

Ponad 150 mieszkańców odwiedziło Elektrociepłownię Zabrze

14 Wrzesień 2017, 00:00

W ramach odbywającego się 9 września Dnia Otwartego w Elektrociepłowni Zabrze firma Fortum zaprosiła mieszkańców do zwiedzenia niedostępnych na co dzień części zakładu. Podczas wycieczek, które wyruszały co 15 minut, zwiedzający w towarzystwie przewodników, mieli okazję zobaczyć m.in. składowisko węgla, kotłownię kotłów pyłowych, maszynownię, główną nastawnię, chłodnie kominowe, neoklasycystyczny budynek hali maszynowni, a także dawne stylowe pomieszczenie, w którym odbywały się posiedzenia zarządu. Trasa wycieczki przebiegała blisko placu budowy nowej elektrociepłowni, dzięki czemu zwiedzający mogli na własne oczy zobaczyć, na jakim etapie prowadzone są prace.

– To już piąty Dzień Otwarty w zabrzańskiej elektrociepłowni i kolejny z wysoką frekwencją, co tylko utwierdza nas w przekonaniu, że warto organizować tego typu wydarzenia. Cieszy nas, że mogliśmy pokazać tak wielu zabrzanom serce zakładu, który zapewnia ciepło w ich domach. W tym roku mogliśmy pochwalić się również postępami na placu budowy nowej elektrociepłowni, co również było dodatkową atrakcją dla mieszkańców Zabrza – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

Dzień Otwarty był również okazją do przyjemnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. W specjalnie przygotowanej strefie na dzieci czekało wiele atrakcji, takich jak dmuchany plac zabaw czy konkursy, w których do wygrania czekały atrakcyjne nagrody w postaci gadżetów Fortum. Dla nieco starszych gości przygotowano pokazy pierwszej pomocy.

Działający od 1897 roku zakład w Zabrzu, na początku jako elektrownia, a od 1969 roku – elektrociepłownia, jest najstarszym tego typu działającym obiektem w Polsce. Od dziesięcioleci pełni istotną rolę w rozwoju miasta i całego regionu. 

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy Fortum
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com