komunikat prasowy

Fortum po raz szósty rozdało stypendia młodym Ślązakom

05 Październik 2017, 00:00

W pierwszym etapie tegorocznej edycji programu Fortum dla Śląskich Dzieci wzięły udział 134 osoby w wieku od 11 do 15 lat. Organizatorzy zrealizowali z nimi ponad 50 godzin warsztatów tanecznych, teatralnych, fotograficznych, wokalnych, plastycznych i dziennikarskich. Zajęcia poprowadził 43-osobowy zespół opiekunów oraz wolontariuszy. Uczestnicy programu, podobnie jak w poprzednich edycjach, mieli okazję porozmawiać ze znanym Ślązakiem, który opowiedział o swojej ścieżce kariery. W tym roku był to dziennikarz Mirosław Riedel, który przekonywał, jak wiele można dokonać, dzięki konsekwentnej realizacji swoich marzeń.

– Uczestnicy tegorocznej edycji ponownie zaskoczyli nas swoim zaangażowaniem i determinacją. Pokazali, że w młodych osobach z regionu Zabrza i Bytomia drzemie naprawdę ogromny potencjał i warto inwestować w ich rozwój. Cieszymy się, że dzięki naszemu programowi stypendialnemu mogą rozwijać swoje pasje i spełniać marzenia – podkreśla Izabela Van den Bossche, wiceprezes ds. komunikacji, City Solutions Fortum.

Podsumowaniem pierwszego etapu programu był występ uczestników w przygotowanej specjalnie na tę okazję sztuce teatralnej w Teatrze Nowym w Zabrzu. W kolejnym etapie Fortum, wspólnie z partnerem programu Fundacją Pomocy Dzieciom Ulica, wybrało spośród wszystkich uczestników grupę najbardziej aktywnych osób. Zostali oni zaproszeni do drugiego etapu i otrzymali stypendia, które zostały wręczone podczas uroczystego podsumowania szóstej edycji. W tym roku Fortum przyznało 40 indywidualnych stypendiów i zdecydowało się przedłużyć pomoc dla 20 stypendystów z ubiegłego roku.

– Z edycji na edycję jesteśmy pod coraz większym wrażeniem, z jakim zaangażowaniem młodzi Ślązacy uczestniczą w zajęciach, dzięki którym mogą spełniać swoje marzenia. W ramach akcji dzieci otrzymują nie tylko realną, ale i długoterminową pomoc. Przyznane stypendia pomogą najzdolniejszym mieszkańcom naszego regionu dalej rozwijać ich pasje i zainteresowania – mówi Adrian Kowalski, Prezes Fundacji Pomocy Dzieciom Ulica.

Program Fortum dla Śląskich Dzieci realizowany jest od 2012 roku. Dotychczas wzięło w nim udział łącznie ponad 730 dzieci, z których niemal 450 nagrodzono indywidualnymi stypendiami. Tegoroczna edycja programu została objęta honorowymi patronatami przez Prezydent Miasta Zabrza, Małgorzatę Mańkę-Szulik oraz Prezydenta Miasta Bytomia, Damiana Bartylę.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy Fortum
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com